Zła sytuacja w Kongu

Ratuj z nami ofiary głodu i przemocy

Kurs dolara znów skoczył i kosztuje prawie 4 złote. Dwa miesiące wsparcia dla szpitala i ośrodka dożywiania to dla nas dodatkowe 12 000 zł. Uratujmy wspólnie kolejne dziesiątki chorych i głodnych!

czytaj więcej

Mamy już:
1 878
Potrzebujemy:
12 000

Zróbcie z nami coś dobrego!!!

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Dziś łódek przypływających na greckie plaże znów przybywa a praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • w obozie Moria na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 7 000 uchodźców
  • blisko połowa z nich to dzieci
  • od początku 2015 roku przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Dziennie zapewniamy ponad

800

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych

14.07.2021

To są te momenty, które pokazują nam, że warto!!! To są te momenty, dzięki którym Wy też możecie być pewni, że to co robicie z Dobrą Fabryką ma sens!!!

Marię spotkaliśmy pierwszego dnia. Była bardzo nieśmiała, dokładnie tak jak jej mama. Widząc nas po raz pierwszy miały więcej obaw niż nadziei. „Znów ktoś przyszedł, znów coś chce. Znów nam nie pomoże, więc po co tracić czas.” Mimo to spędziliśmy razem trochę czasu, Ola zaordynowała leki, wciągnęliśmy Marię na listę specjalnych, dietetycznych posiłków, które codziennie trafiają do jej namiotu. Dziś spotkaliśmy się znów. Tym razem zastaliśmy obie w zupełnie innym nastroju. Na koniec cudownej, otwartej rozmowy, Maria wyskoczyła z namiotu i wpadła w objęcia Oli. Wszyscy popłakaliśmy się ze szczęścia.

Zróbcie z nami coś dobrego!!! Ciągle tu jesteśmy i razem z nami, możecie zmieniać historie mieszkańców obozu na Lesvos i doprowadzać do tak wspaniałych, pełnych wdzięczności chwil!!!

Wpadnijcie do dobroczynne24 tylko na jedną chwilę, a my przekonamy Was, jak ważna ona była!