Zróbcie z nami coś dobrego!!!

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • pod koniec 2023 r. w obozie na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 3500 uchodźców, blisko 26% z nich to dzieci.
  • od początku 2015 r. przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Dziennie zapewniamy ponad

330

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych
Opiekujemy się

5 ha gospodarstwem

które daje pracę i zaopatruje kuchnię w warzywa

14.07.2021

To są te momenty, które pokazują nam, że warto!!! To są te momenty, dzięki którym Wy też możecie być pewni, że to co robicie z Dobrą Fabryką ma sens!!!

Marię spotkaliśmy pierwszego dnia. Była bardzo nieśmiała, dokładnie tak jak jej mama. Widząc nas po raz pierwszy miały więcej obaw niż nadziei. „Znów ktoś przyszedł, znów coś chce. Znów nam nie pomoże, więc po co tracić czas.” Mimo to spędziliśmy razem trochę czasu, Ola zaordynowała leki, wciągnęliśmy Marię na listę specjalnych, dietetycznych posiłków, które codziennie trafiają do jej namiotu. Dziś spotkaliśmy się znów. Tym razem zastaliśmy obie w zupełnie innym nastroju. Na koniec cudownej, otwartej rozmowy, Maria wyskoczyła z namiotu i wpadła w objęcia Oli. Wszyscy popłakaliśmy się ze szczęścia.

Zróbcie z nami coś dobrego!!! Ciągle tu jesteśmy i razem z nami, możecie zmieniać historie mieszkańców obozu na Lesvos i doprowadzać do tak wspaniałych, pełnych wdzięczności chwil!!!

Wpadnijcie do dobroczynne24 tylko na jedną chwilę, a my przekonamy Was, jak ważna ona była!