Pomóż przetrwać mrozy najbiedniejszym

Zima dla bezdomnych

Każdego roku z powodu zimna w naszym kraju umiera ponad 100 osób. Chcemy coś z tym zrobić.
Zanim nadejdzie pierwsza fala mrozu – kupmy „CIEPŁĄ PAKĘ” warszawskim bezdomnym. Ciepłe buty i kurtka to naprawdę sprzęt ratujący życie.

U nas nie ma małych darowizn. Nie ważne czy możesz ufundować cały pakiet za 189 zł, czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed Świętami znów przybędzie trochę dobra, a nie zła na świecie!

Razem zdążymy przed termometrem!!!

czytaj więcej

Mamy już:
1 670zł
Potrzebujemy:
18 900zł

Przybij nam 5!

Ustaw zlecenie

Przybij!

5 zł

Przybij!

Piątkę przybiło nam już: 10081 osób
W ostatnim miesiącu Wasze stałe wsparcie zaowocowało sumą

100 412 zł

Dziękujemy za każdą piątkę!
Za pośrednictwem Dobrej Fabryki każdego roku pomoc dociera nawet do

40 000

najbardziej potrzebujących
Dajemy pracę
Karmimy
Leczymy
Uczymy

Przybij nam 5 i wyjedź z Szymonem do Afryki

Czy wiesz, ile warte jest Twoje 5 zł?
To tyle co kawa, gazeta, sok…

Jeśli tylko zechcesz raz w tygodniu puścić za pośrednictwem naszej Dobrej Fabryki swoją piątkę w dobroczynny obieg, przekonasz się, jak wielkie rzeczy jesteśmy w stanie zrobić RAZEM!

Nie chcemy lamentować nad tym, że świat bywa zły, okrutny, niesprawiedliwy. Chcemy coś z tym robić. Działamy w myśl zasady R.W. Emersona: najlepszą metodą walki ze złym światem jest tworzyć świat dobry. To jest możliwe już za 5 zł tygodniowo. Naprawdę!

Przybij nam 5 w piątek! Ustaw zlecenie stałe na 5 zł tygodniowo lub minimum 20 zł miesięcznie (jeśli tylko możesz, wpłacaj kwoty, które są jeszcze większą wielokrotnością 5 zł, bo tutaj naprawdę każde 5 zł może zdziałać cuda).

Jak wpłacić swoją 5 i wziąć udział w akcji?

1. Płatność kartą: wpłać swoją piątkę w każdy piątek lub minimum 20 zł (albo większą wielokrotność 5 zł) raz w miesiącu. Korzystając z formularza obok, możesz również ustawić zlecenie stałe.

2. Tradycyjnie: jeśli zamiast wpłacać za pośrednictwem naszej strony, wolisz sam ustawić na swoim koncie bankowym zlecenie stałe na 5 zł tygodniowo lub minimum 20 zł miesięcznie albo zrobić przelew tradycyjny na poczcie lub w banku, poniżej znajdziesz dane do przelewu:

Fundacja Dobra Fabryka
ul. Pomiechowska 47/14
04-694 Warszawa

Bank Santander 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

w tytule przelewu wpisz:
„Przybij nam 5”

Z Szymonem do Afryki

Jednym niewielkim gestem możesz odmienić czyjeś życie, ale ten gest może odmienić także Twoje życie!

Każdy, kto zaangażuje się w długofalowe wspieranie Dobrej Fabryki (tzn. weźmie udział w projekcie „Przybij nam 5!” i jednocześnie w drugim wybranym projekcie, np. w Drużynach Aniołów), zyska szansę, by za rok wyjechać z Szymonem do Afryki. W tym roku mogli się o tym przekonać Agnieszka Zawiejska i Dawid Rolla, którzy swoje piątki przybijali regularnie. To oni zobaczyli nasze projekty w Zambii i Rwandzie na własne oczy. Dziesięć pełnych wrażeń dni, mnóstwo spotkań i przygód.

Jak działają Piątki?

Projekt „Przybij nam 5” to najprostsze na świecie narzędzie, by ów świat zmieniać!!! Dzięki wpłacanym regularnie piątkom zmieniamy historie ludzi w Rwandzie, ratujemy dzieciaki w Kongu, dajemy zupełnie nowe możliwości rozwoju gospodarstwom w Burkina Faso, spełniamy marzenia dziewcząt ze szkoły w Senegalu i z wielu innych miejsc na świecie. Projekt, który nie obciąża zbytnio budżetów zaangażowanych w niego osób – mówimy o 5 zł raz w tygodniu – opiera się przede wszystkim na regularności i sprawia, że WSZYSCY MAMY WPŁYW na to, by dobra na tym świecie przybywało każdego dnia, i to więcej, niż się Wam wydaje!!!