Cegiełka na wytwórnię oliwy na Lesvos

20 

+ -
Kategoria: Dajemy pracę
Miejsce: Grecja – pomoc dla uchodźców na wyspie Lesvos

Kilka lat temu – w momencie największego przypływu imigrantów na greckie wyspy – tawerna Nikosa i Kateriny stała się restauracją-domem „Home for All”, gdzie każdy uchodźca może zjeść za darmo ciepły posiłek i odpocząć od pozbawiającej nadziei obozowej rzeczywistości. Obecnie nowo wybudowana wytwórnia oliwek ma dać pracę tym, którzy na wyspie utknęli na dobre.

Dobra Fabryka razem z Home for All uruchamia kolejną prawdziwą fabrykę dobra, która da pracę uchodźcom, opłaci im ubezpieczenie i nauczy nowych umiejętności.

Wszystko już prawie gotowe, pozwolenia, lokal i wyposażenie!

By nasza mała taśma produkcyjna ruszyła, potrzeba jeszcze kilku maszyn do zamykania butelek, zabezpieczania nakrętek, i kilka ostatnich szlifów. Wraz z oliwą ruszy w świat informacja zawarta na etykiecie naszych produktów, że oliwa powstała dzięki pracy ludzi, którzy uciekając z piekła wojny i prześladowań znaleźli w życiu przyjaciół i nowe szanse.

Każda cegiełka na rozwój wytwórni oliwy to nowe szanse dla ludzi, którzy uciekając przed niebezpieczeństwem i przemocą w swoich ojczyznach, dotarli do Europy.

Udostępnij

20 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra