Obiad dla uchodźcy w Grecji

15 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Grecja – pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos

Nikos i Katerina są obecnie jedynymi na wyspie Grekami prowadzącymi działalność charytatywną dla uchodźców. Kiedyś prowadzili restaurację, dziś przygotowują darmowe posiłki dla uchodźców. Ich lokal nosi teraz nazwę Home for All, w którym uciekający przed wojnami i klęskami humanitarnymi ludzie mogą znaleźć spokój i choć na chwilę poczuć się jak w domu.

Po spotkaniu z Nikosem i Kateriną wiemy już na pewno, że chcemy razem z nimi postawić kolejną fabrykę dobra właśnie na Lesbos. Operatorami naszej pomocy będzie Nikos i Katerina, bo jako miejscowi mają najlepsze rozeznanie czego potrzeba najbardziej.

Kiedyś, gdy ich restauracyjny biznes kwitł byli w stanie przygotować po kilkaset posiłków dziennie. Dziś mogliby wykarmić jeszcze większą liczbę głodnych, gdyby tylko mieli na to fundusze. Wszytko policzyliśmy. Przygotowanie ciepłego posiłku wraz z utrzymaniem kuchni i dostarczeniem żywności do obozu wyniosłoby nas 3,5 euro. Nie jesteśmy w stanie od razu nakarmić wszystkich, ale zdecydowaliśmy, że z Waszych piątek będziemy przygotowywali 150 pożywnych posiłków dziennie dla osieroconych dzieciaków. Ruszamy! Właśnie masz szansę wykupić wart 15 złotych posiłek dla uchodźcy z obozu w Morii. Ci ludzie na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób je rozwiązywać jeśli wpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Marzeniem byłoby oczywiście dostarczanie posiłku codziennie do wszystkich 600 osieroconych dzieci i nastolatków w obozie w Morii.

Udostępnij

15 

+ -