Pięciomiesięczny Huruma, uratowany przez Was w ubiegłych miesiącach.

Nakarmienie dziecka to dopiero początek. Zakończ głód na dobre.

Cierpienie dziecka to widok, który trudno znieść. Czy wiesz, że możesz je zakończyć już dziś? Nakarm dziecko i zapewnij edukację jego rodzicom.

RATUJ MIESIĄC
PO MIESIĄCU
FUNDUJ ROCZNĄ TERAPIĘ

Joseline potrzebuje pilnej pomocy

Joseline jest najmłodszą ofiarą walk, które dwa miesiące temu przetoczyły się przez okolice Ntamugengi. Mama Joseline urodziła córkę, gdy za oknem świstały kule.
Panika, zamieszanie, poszukiwanie jedzenia, ucieczka w kolejne miejsce i kolejne wybuchy, znów dużo za blisko. Paraliżujący strach o życie córeczki sprawił, że matka przestała móc ją karmić piersią. Brakło pokarmu. Na zastępcze nie było szans.

Pomóż nam uratować Joseline!

Wiemy jak sprawić, aby uratowane dziecko już nigdy nie cierpiało z głodu

  • Gdy dzieci są ważone i karmione, rodzice odbywają praktyczny kurs z podstaw dietetyki i rolnictwa. Uczymy rodziców uprawy roślin jadalnych, które dobrze rosną w gorącym i suchym klimacie. Równocześnie praca w ogródku stanowi formę zapłaty za terapię dożywiającą, którą otrzymuje dziecko.

  • Po terapii zachęcamy rodziców do założenia przydomowego ogródka. Wychodząc z ośrodka dożywiania, wiedzą, jak uprawiać warzywa i przygotowywać dobrze zbilansowane posiłki.

  • Nasi pracownicy bez zapowiedzi kontrolują wagę dzieci. Kontrole nie dotyczą wyłącznie dietetyki – badamy dzieci pod kątem problemów związanych z prawidłowym rozwojem.

„Dobrze, ale mam kilka pytań…”

Jeśli nie odnalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas na [email protected]. Odpowiemy na nie w ciągu 48 godzin.

Jaki procent mojej wpłaty trafia do potrzebujących dzieci?

Toggle

W ubiegłym roku udało nam się pokryć wszystkie koszty prowadzenia Fundacji z wpłat na cele statutowe, dlatego aż 100% wpłat na cele projektowe przeznaczyliśmy właśnie na pomoc na miejscu!

Czy zebrane środki są przeznaczane na dziecko, które widzę na tej stronie?

Toggle

Ośrodek dożywiania w Ntamugendze przyjmuje tygodniowo aż 70 dzieci. Twoje wsparcie pomaga nie tylko dziecku, którego historię opowiadamy na tej stronie, ale również innym dzieciom, które potrzebują terapii dożywiającej.

Czy mogę w każdej chwili przerwać comiesięczne wsparcie?

Toggle

Oczywiście! Wystarczy, że napiszesz do nas maila. Nie musisz w żaden sposób uzasadniać swojej decyzji. Zachęcamy Cię jednak do dalszego obserwowania naszych mediów społecznościowych, abyś mógł sprawdzać, jak nasi podopieczni zdrowo dorastają dzięki Twojemu wsparciu!

Czy mogę otrzymać zwrot swojej wpłaty?

Toggle

Masz tydzień na podjęcie decyzji, czy Twoja darowizna pozostanie w ośrodku dożywiania. Rozumiemy, że Twoja sytuacja zawsze może się zmienić. Jeśli chciałbyś otrzymać zwrot swojej darowizny, wystarczy, że napiszesz do nas maila w ciągu tygodnia od jej przekazania.

Dołącz do ponad 1190 osób, które uratowały życie dziecka

Dobra Fabryka to miejsce dobrych ludzi – dla dobra innych.  Ci, którzy je tworzą, są dla mnie ogromnym wzorem i wiem, że w pełni poświęcają się pomaganiu tym, dla których los był dużo mniej łaskawy. Jestem ogromnie wdzięczna mogąc być częścią Was i „produkować” dobro razem z Wami!

Agnieszka Sienkiewicz, aktorka

Dlaczego warto? By ktoś dziś nie zasypiał głodny, by miał bezpieczne schronienie i dostęp do opieki medycznej, by mógł z nadzieją myśleć o przyszłości – dla tych rzeczy warto. W tej akcji zbierane są pozornie symboliczne kwoty – jednak przez efekt skali pozwalają one czynić konkretne, realne dobro.

Andrzej Sikora, wykładowca akademicki

Dobra Fabryka jest potrzebna. Daje nam możliwość łączenia się i wspólnego załatwiania spraw najbardziej beznadziejnych.

Konrad Stepnowski, fryzjer

Cieszę się, że dzięki Dobrej Fabryce, mogę produkować dobro. Podziwiam cała ekipę, która potrafi bardzo rozsądnie gospodarować środkami, niosąc niezbędna pomoc i edukując miejscową ludność w wielu miejscach na świecie.

Wojciech Bodnar, informatyk

Pomaganie nie boli. Nie czekaj na jutro, zacznij pomagać TERAZ!

Piotr Stacherżak, manager sprzedaży, przedsiębiorca

Wspieram Dobrą Fabrykę, bo jest tam, gdzie być powinna – wśród osób najbardziej potrzebujących, a ja bez wychodzenia z domu, mogę zmieniać kawałek tego świata na lepsze.

Paweł Brol, prawnik
Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000