Zła sytuacja w Kongu

Ratuj z nami ofiary głodu i przemocy

Kurs dolara znów skoczył i kosztuje prawie 4 złote. Dwa miesiące wsparcia dla szpitala i ośrodka dożywiania to dla nas dodatkowe 12 000 zł. Uratujmy wspólnie kolejne dziesiątki chorych i głodnych!

czytaj więcej

Mamy już:
1 778
Potrzebujemy:
12 000

Zobacz jak Dobra Fabryka leczy na Lesvos

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Dziś łódek przypływających na greckie plaże znów przybywa a praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • w obozie Moria na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 7 000 uchodźców
  • blisko połowa z nich to dzieci
  • od początku 2015 roku przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Dziennie zapewniamy ponad

800

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych

15.07.2021

Właśnie dołączyła do naszej ekipy na Lesvos Kasia, która w Fundacji pomaga nam zagłębiać się w meandry internetowych nowinek, a na wyspie ma za zadanie opracować system, który połączy 30 wolontariuszy roznoszących codziennie posiłki z kuchnią Home for All. Pozwoli to usprawnić przekazywanie informacji o ilości posiłków i innych potrzeb w konkretnych namiotach w obozie.

Dziś jej oddajemy głos, bo jest tu z nami po raz pierwszy i świeżym okiem widzi, co tu robimy.

„Już pierwszego dnia przekonałam się, że kryzys na wyspie jest bardziej kryzysem braku dobrej woli niż humanitarnym.

Odwiedzamy dzieci, które tygodniami słyszały tu od medyków, żeby przyszły później. Mamy, które zrezygnowane na początku nawet nie decydują się powiedzieć nam o problemach zdrowotnych dzieci, ponieważ dla obozowej przychodni problemy te okazały się zbyt małe. Widząc, że dotrzymujemy słowa i wracamy z lekami do sąsiednich namiotów, proszą nas w końcu o przebadanie i swoich dzieci.

Dla nas każde cierpienie dziecka jest ważne i zasługuje na uwagę.

„Dziś zakup koniecznych leków ucieszył nas bardziej niż niejeden prezent na Gwiazdkę – obawialiśmy się, że część z nich będziemy musieli wysłać z Polski. A jednak udało się! Za chwilę przekażemy je rodzicom. Dzięki lekom, które pomogliście nam zdobyć, Melanie cierpiąca na astmę będzie oddychać bez trudu, Louna zwalczy anemię, a mama Abder’a wyleczy jego problemy ze skórą.”

„Nadal możecie nam pomóc – wracamy już w sobotę, ale do tego czasu w blisko 40-stopniowym upale odwiedzamy namiot po namiocie i zapewniamy pomoc wszystkim dzieciom, które jej potrzebują. Dołącz do nas – wesprzyj apteczne zakupy dla dzieci na Lesvos, odwiedzajac Dobroczynne24.