Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000
Anioły

Katerina i Nikos

Anioły dające schronienie

Katerina i Nikos prowadzą na greckiej wyspie Lesvos restaurację Home for All, którą Dobra Fabryka wspiera od września 2019 roku. Home for All jest dokładnie tym, co oznacza jego nazwa – DOMEM DLA WSZYSTKICH. To miejsce, gdzie nie tylko każda grecka rodzina w potrzebie może liczyć na wsparcie, ale też, gdzie wycieńczeni wielomiesięczną tułaczką i uciekający przed wojną ludzie mogą znaleźć chwilę wytchnienia, zjeść przygotowywany przez Katerinę ciepły posiłek i poczuć się jak w domu.

Katerina i Nikos przed laty prowadzili mały biznes, tawernę dla turystów i miejscowych, ale gdy u wybrzeży wyspy pojawiły się pierwsze łódki z migrantami, zareagowali błyskawicznie. Codziennie przygotowują kilkaset ciepłych posiłków i dowożą je do obozu.

Z każdym w potrzebie dzielą się wszystkim, co mają. Dosłownie!

Raz zobaczywszy w obozie dla uchodźców młodą parę, żyjącą w koszmarnych warunkach i spodziewającą się dziecka, zdecydowali się oddać im w użytkowanie swoje mieszkanie, sami zaś przeprowadzili się do pokoju na zapleczu restauracji. Większość swoich ubrań rozdali już potrzebującym. W walce o prawa człowieka nie zatrzymują się nawet na chwilę. W Dobrej Fabryce nie mamy wątpliwości, że Pokojową Nagrodę Nobla już dawno powinni mieć w kieszeni.

Wsparcie przekazane w ostatnim miesiącu

Liczba Asystentów w ostatnim miesiącu

Liczba posiłków przygotowywana tygodniowo

Lata pracy na na rzecz uchodźców

Wspieraj regularnie działania Nikosa i Kateriny!

Dzięki comiesięcznym wpłatom Twoim i innych członków drużyny, wspólnymi siłami razem z Aniołami możemy przesuwać granice tego, co wydaje się niemożliwe i odmieniać ludzkie historie.

Zawsze kiedy będzie działo się coś pilnego i wymagającego Twojej interwencji, otrzymasz od nas wiadomość. Będziemy Cię informowali o wszystkich ważnych wydarzeniach i akcjach Nikosa i Kateriny.

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->