Chodźcie z nami!

Ruszamy na walkę z głodem!

Czternastoletni Héritier trafił do nas w krytycznym stanie. To jeden z wielu naszych pacjentów, o których codziennie toczymy walkę w ośrodku dożywiania w Dem. Rep. Konga. Nasza misja jest prosta. Chcemy, by na dobre zapomnieli czym jest głód!

czytaj więcej

Mamy już:
123 081
Potrzebujemy:
100 000
Anioły

Katerina i Nikos

Anioły dające schronienie

Katerina i Nikos prowadzą na greckiej wyspie Lesvos restaurację Home for All, którą Dobra Fabryka wspiera od września 2019 roku. Home for All jest dokładnie tym, co oznacza jego nazwa – DOMEM DLA WSZYSTKICH. To miejsce, gdzie nie tylko każda grecka rodzina w potrzebie może liczyć na wsparcie, ale też, gdzie wycieńczeni wielomiesięczną tułaczką i uciekający przed wojną ludzie mogą znaleźć chwilę wytchnienia, zjeść przygotowywany przez Katerinę ciepły posiłek i poczuć się jak w domu.

Katerina i Nikos przed laty prowadzili mały biznes, tawernę dla turystów i miejscowych, ale gdy u wybrzeży wyspy pojawiły się pierwsze łódki z migrantami, zareagowali błyskawicznie. Codziennie przygotowują kilkaset ciepłych posiłków i dowożą je do obozu.

Z każdym w potrzebie dzielą się wszystkim, co mają. Dosłownie!

Raz zobaczywszy w obozie dla uchodźców młodą parę, żyjącą w koszmarnych warunkach i spodziewającą się dziecka, zdecydowali się oddać im w użytkowanie swoje mieszkanie, sami zaś przeprowadzili się do pokoju na zapleczu restauracji. Większość swoich ubrań rozdali już potrzebującym. W walce o prawa człowieka nie zatrzymują się nawet na chwilę. W Dobrej Fabryce nie mamy wątpliwości, że Pokojową Nagrodę Nobla już dawno powinni mieć w kieszeni.

Wsparcie przekazane w ostatnim miesiącu

Liczba Asystentów w ostatnim miesiącu

Liczba posiłków przygotowywana tygodniowo

Lata pracy na na rzecz uchodźców

Dołącz do drużyny Katerina i Nikosa!

Jeśli chcesz dołączyć do drużyny Kateriny i Nikosa i wspierać długofalowo ich działania poprzez regularne comiesięczne wpłaty:

1. Skorzystaj z poniższego formularza i przekaż dowolną kwotę na wsparcie Aniołów. Dzięki dostępnemu na naszej stronie systemowi płatności możesz od razu ustawić zlecenie stałe na karcie i towarzyszyć Aniołom przez dłuższy czas.

2. Koniecznie zostaw swój adres e-mail i zgodę na odbieranie od nas wiadomości.

3. Zawsze kiedy będzie działo się coś pilnego i wymagającego Twojej interwencji, otrzymasz od nas wiadomość. Będziemy Cię informowali o wszystkich ważnych wydarzeniach i akcjach Kateriny i Nikosa.

4. Poniżej znajdziesz wszystkie dane niezbędne do tego, by wesprzeć Katerinę i Nikosa tradycyjnym przelewem:

Fundacja Dobra Fabryka
ul. Pomiechowska 47/14
04-694 Warszawa
Bank Santander  45 1090 1883 0000 0001 2390 7365
w tytule przelewu wpisz:
„Drużyny Aniołów – Katerina i Nikos”