Anioły

Katerina i Nikos

Anioły dające schronienie

Katerina i Nikos prowadzą na greckiej wyspie Lesvos restaurację Home for All, którą Dobra Fabryka wspiera od września 2019 roku. Home for All jest dokładnie tym, co oznacza jego nazwa – DOMEM DLA WSZYSTKICH. To miejsce, gdzie nie tylko każda grecka rodzina w potrzebie może liczyć na wsparcie, ale też, gdzie wycieńczeni wielomiesięczną tułaczką i uciekający przed wojną ludzie mogą znaleźć chwilę wytchnienia, zjeść przygotowywany przez Katerinę ciepły posiłek i poczuć się jak w domu.

Katerina i Nikos przed laty prowadzili mały biznes, tawernę dla turystów i miejscowych, ale gdy u wybrzeży wyspy pojawiły się pierwsze łódki z migrantami, zareagowali błyskawicznie. Codziennie przygotowują kilkaset ciepłych posiłków i dowożą je do obozu.

Z każdym w potrzebie dzielą się wszystkim, co mają. Dosłownie!

Raz zobaczywszy w obozie dla uchodźców młodą parę, żyjącą w koszmarnych warunkach i spodziewającą się dziecka, zdecydowali się oddać im w użytkowanie swoje mieszkanie, sami zaś przeprowadzili się do pokoju na zapleczu restauracji. Większość swoich ubrań rozdali już potrzebującym. W walce o prawa człowieka nie zatrzymują się nawet na chwilę. W Dobrej Fabryce nie mamy wątpliwości, że Pokojową Nagrodę Nobla już dawno powinni mieć w kieszeni.

Wsparcie przekazane w ostatnim miesiącu

Liczba Asystentów w ostatnim miesiącu

Liczba posiłków przygotowywana tygodniowo

Lata pracy na na rzecz uchodźców

Wspieraj regularnie działania Nikosa i Kateriny!

Dzięki comiesięcznym wpłatom Twoim i innych członków drużyny, wspólnymi siłami razem z Aniołami możemy przesuwać granice tego, co wydaje się niemożliwe i odmieniać ludzkie historie.

Zawsze kiedy będzie działo się coś pilnego i wymagającego Twojej interwencji, otrzymasz od nas wiadomość. Będziemy Cię informowali o wszystkich ważnych wydarzeniach i akcjach Nikosa i Kateriny.