Wesprzyj zespół Ivana

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

14.03.2022

Właśnie trwa kolejna wieczorna akcja naszego nowego zespołu. Przejście graniczne w Szeginiach. Szef zespołu – Ivan. Cały team złożony z obywateli Ukrainy, którzy teraz robią na miejscu to, co my od pierwszych nocy konfliktu. Na pokładzie ich busa 40 litrów kawy, 50 herbaty, ciepłe koce, kanapki, batony energetyczne, croissanty i przede wszystkim uśmiech dla ofiar wojennej zawieruchy i zapewnienie, że są już bezpieczne. Do granicy zostało im zaledwie kilkaset metrów. Najpóźniej jutro dotrą do celu.

Ivan i jego zespół zasłużyli już na całą masę lajków!!!

To co robimy na granicy to jednak nie wszystko. Pracujemy nad projektem dedykowanym tym, którzy w Polsce już są, a tym, którzy wciąż tkwią w schronach i piwnicach oblężonych miast na wschodzie Ukrainy, wysyłamy żywność powerbanki i ciepłe ubrania. Zbiórka „Na pomoc Ukrainie” trwa! Dolejcie nam dziś znów trochę paliwa!

Dobro samo się nie zrobi! Właśnie w tej chwili możesz zacząć produkować je razem z nami. Wiemy, jak docierać do ludzi, którzy najbardziej go potrzebują. Dołącz do nas!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000