Uruchomcie prawdziwy łańcuch dobra

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 39% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 49%
  • 60% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • Średnio tylko 6 na 10 dzieci kończy edukację przynajmniej na poziomie podstawowym
  • Wskaźnik alfabetyzacji dla całej populacji powyżej 15. roku życia wynosi 51,9%
Opłacamy naukę

56 dziewczętom

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

23.11.2021

– To wspaniałe miejsce. Robię to, co kocham! – mówi Marie Therese, siedząc przy maszynie do szycia w małej pracowni krawieckiej przy szkole zawodowej w Dakarze. Dobra Fabryka wspiera to miejsce od wielu lat. Dwa lata temu kontenerem z Polski przypłynął tu drewniany domek, profesjonalne maszyny do szycia i haftów. Młode kobiety pochodzące z najbiedniejszych części Senegalu zyskały wymarzony warsztat do rozwijania swoich krawieckich umiejętności.

Wieszaki i półki w pracowni pełne są kolorowego batiku, z których powstają sukienki, torebki i kuchenne fartuchy. Jednak w życiu Marie Therese wcześniej nie było tak kolorowo. Dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa. Do pewnego momentu wychowywała ją mama, ale kiedy poznała nowego partnera, córka stała się balastem. Już sama nie pamięta, ile razy się przeprowadzała. Opiekowała się nią ciocia, babcia, później inna ciocia. W końcu usłyszała o szkole dla dziewcząt w Dakarze, która daje szanse na spełnienie marzeń. Tych miała bardzo dużo. Koniecznie chciała spróbować. Marzyła, by zostać krawcową, mieć pracę, projektować i tworzyć rzeczy, które będą się podobały. Dziś szyje torby, które możecie kupić w naszym dobrofabrycznym sklepie.

Sięgając po jedną z toreb uszytych przez Marie Therese, uruchamiacie prawdziwy łańcuch dobra – dajecie szanse kolejnym młodym dziewczynom przejść tę samą drogę, którą, realizując swoje marzenia, przeszła Marie Therese.

Przekonajcie się, że DOBRO wraca!

Wszyscy, którzy od dziś do końca tygodnia zdecydują się na zakupy w naszym dobrofabrycznym sklepie, otrzymują 20% rabat na cały asortyment na hasło: BLACKWEEK

A dla tych, którzy do końca tygodnia zapiszą się lub już są zapisani do newslettera Dobrej Fabryki, mamy specjalną NIESPODZIANKĘ. W trakcie zakupowego szaleństwa z okazji Black Friday, będziecie mogli zrobić zakupy jeszcze taniej.

Nie czekaj do piątku! Zrób zakupy, które umożliwią dalszą naukę młodych kobiet w Senegalu.