Nie przestawaj pomagać Ukrainie

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

28.02.2023

Wczoraj na spotkaniu z partnerami Dobrej Fabryki opowiadaliśmy o roku pracy w Ukrainie, o tym jak zmieniła się Dobra Fabryka, jak zmienił się świat i pomoc humanitarna. Pytali nas, jak radzimy sobie z afrykańskimi projektami, którym długo przed wojną obiecaliśmy stałe wsparcie. Co będzie z Ukrainą teraz, kiedy karawana humanitarna ruszyła do Turcji. Być może podobne pytania chodzą po głowie również Wam.
Wiele razy byliśmy świadkami tego, jak nowe humanitarne kryzysy spychają te poprzednie na dalszy plan. Wsparcie dla Rohingów w Bangladeszu, uchodźców w Grecji zmieniało się z dnia na dzień, kiedy pomocy potrzebowali poszkodowani w skutek nowych konfliktów i katastrof, na które teraz patrzy cały świat. To, że 17 miliardów dolarów pomocy humanitarnej dla Ukrainy stanowi połowę całej międzynarodowej pomocy humanitarnej w 2021 roku, wcale nie oznacza, że w między czasie zakończył się kryzys humanitarny w Jemenie, Demokratycznej Republice Konga czy Sudanie. Ludzie potrzebujący ratunku wciąż tam są.
Ale co ma zrobić człowiek przejęty Ukrainą, angażujący się w pomoc finansową dla ofiar wojny, widząc tragedię, która rozegrała się w Turcji?
Mamy propozycję:
Nie przestawaj pomagać Ukrainie. Ona wciąż bardzo Cię potrzebuje. Jeśli chcesz pomóc Turcji, odezwij się do przyjaciela, pogadaj z sąsiadem, przekonaj kogoś, kto nie pomaga jeszcze nigdzie i połączcie siły. Niech on wesprze Turcję, Ty zostań, gdzie jesteś. Pomocy przybędzie i co ważne, nie braknie jej tam, gdzie wciąż jest potrzebna.
Wszystkie projekty Dobrej Fabryki utrzymujemy dzięki Waszym wpłatom. Mimo że coraz trudniej zebrać kwotę, która pozwoli odpowiedzieć na wszystkie potrzeby naszych podopiecznych, czujemy się za nich odpowiedzialni. Wiemy, że nowe kryzysy nie poprawiają ich sytuacji, przeciwnie. Robimy jednak wszystko, by nie poczuli się osamotnieni, by bezradność znów nie doprowadziła kogoś do śmierci z głodu, braku dostępu do służby zdrowia. Jeśli chcesz robić z nami wspaniałe rzeczy, być tam, gdzie pomoc potrzebna jest najbardziej, zacznij przybijać z nami PIĄTKĘ i załóż zlecenie stałe na 5 złotych tygodniowo! To projekt, który da Ci pewność, że będziesz obecny zawsze tam, gdzie źle się dzieje.
Jeśli już przybijasz nam jedną, a w Twojej kieszeni zabłąkała się gdzieś druga, powiększ zlecenie lub załóż dodatkowe. Obiecujemy, że każdą złotówkę zamienimy w konkretną pomoc.
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
103 293
Potrzebujemy:
129 050