Dobra Fabryka zapewnia zimowe ubrania dla 2500 dzieci z Ukrainy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

22.02.2023

– Ubierzecie 2500 dzieci z Ukrainy?! – Ubierzemy!

Kończymy właśnie dystrybucję ciepłych ubrań i butów dla ukraińskich dzieci z kilkudziesięciu punktów recepcyjnych w całej Polsce. Kilka tygodni temu, rozpoznając potrzeby najmłodszych gości z Ukrainy, usłyszeliśmy, że właśnie tego im brakuje. Szafa wielu dzieciaków do dziś liczyła zaledwie kilka sztuk ubrań, w pośpiechu zapakowanych podczas ucieczki z bombardowanych osiedli.

Katia nie ma nawet głowy do tego, by pomyśleć, gdzie szukać wsparcia i ciepło ubrać dzieci. Myśli tylko o bracie, który kilka dni temu, walcząc na pierwszej linii frontu w Bachmut, wszedł na rosyjską minę. Przeżył, ale jego stan jest poważny.

Każde z naszych podopiecznych ma za sobą trudne wspomnienia. Nie rozwiążemy wszystkich ich problemów, ale możemy sprawić, by było im łatwiej. Dobra Fabryka jest dziś w Puławach, Lublinie, za moment w Warszawie i Szczecinie. Pomoc sfinansowała amerykańska organizacja Mercy Corps, a zespół Dobrej Fabryki znów udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych, odpowiadając na indywidualne potrzeby prawie 2500 dzieci.

Naprawdę stanęliśmy na głowie, by skroić pomoc na miarę i każdemu dostarczyć buty i ubrania w jego rozmiarze. Udało się!

Potrzebna pilna pomoc

Make Good Not War

W rejonach ogarniętych walkami najważniejszą potrzebą cały czas pozostaje żywność i ciepło. Seniorzy, dzieci, osoby niepełnosprawne i chorujące przewlekle – wśród osób, którymi się opiekujemy, mnóstwo jest takich, które nie mogły uciec z Ukrainy. Pokażmy, że rok po wybuchu wojny wciąż jesteśmy z Ukraińcami! Niech zobaczą, jak wielu mają przyjaciół!

czytaj więcej

Mamy już:
14 963
Potrzebujemy:
25 000