Każda Złotówka Się Liczy: Apteka w Saoudé Ratuje Życie!

Togo

Your browser does not support SVG.

Kraj bardzo słabo rozwinięty gospodarczo. Podstawą gospodarki jest rolnictwo, które wytwarza około 40% PKB i zatrudnia ok. 60% osób czynnych zawodowo. Togo znajduje się w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego.

Garść informacji:
  • bieda jest powszechna, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie ok. 58.8% gospodarstw żyje poniżej granicy ubóstwa. W miastach 26,5%
  • podstawowymi czynnikami wpływającymi na panującą biedę są: brak bezpieczeństwa żywnościowego, niewystarczający dostęp do opieki medycznej, bezrobocie oraz niedostateczne zatrudnienie, szczególnie wśród młodych ludzi
W ciągu roku apteka pomaga ok.

3 600

chorym

11.02.2024

Choroba nie zagląda w portfel. Dopada również tych, których – mimo ciężkiej pracy – na leczenie nie stać. To mieszkańcy wioski Saoudé w północnym Togo. Gdyby nie nasza apteka, nawet najbardziej podstawowe leki byłyby dla nich niedostępnym luksusem.

Tu zwykła infekcja może przerodzić się w śmiertelne zagrożenie. Nikt nie marzy się o skomplikowanych operacjach transplantacyjnych, kardiologicznych czy najnowocześniejszych schematach chemioterapii. Miejscowi modlą się, by katar dziecka nie przerodził się w zapalenie płuc, a ukłucie komara w malarię – chorobę, która co roku zabija najwięcej osób na świecie.

Kiedy ludzi nie stać na wykupienie leków, przychodzą do naszej apteki z receptami. Czasem idą po kilkanaście kilometrów w jedną stronę i tu dostają wszystko, co mają zapisane, a standardową opłatą jest… miska kukurydzy, sorgo albo innego zboża. Ziarno jest gromadzone i rozdawane tym, którzy w porze suchej nie mają co jeść. By apteka działała trzeba wyposażyć ją w leki. Uruchomiliśmy pilną zbiórkę na kwotę, która pozwoli nam na wyposażenie apteki w niezbędne leki na najbliższe pół roku.

Za kilka dni będziemy na miejscu. Przedstawimy Wam pacjentów, którym już dziś możecie ufundować leczenie. Zobaczycie jak to wszystko działa i jak wielką różnicę robi tam każda Wasza złotówka!

Pomóżcie nam!!! Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam. Pokaż mniej

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050