Pierwsza Dama w Hospicjum: Wyjątkowa Wizyta w Miejscu Pełnym Miłości i Troski

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

09.02.2024

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda odwiedziła przedwczoraj Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Kabudze. Jesteśmy szczęśliwi, że to wyjątkowe miejsce, finansowane przez Dobrą Fabrykę, zostało dostrzeżone i docenione.

To dzięki Wam możemy wspierać pacjentów i personel hospicjum, które jest jedynym tego typu miejscem w Rwandzie. Finansujecie godne życie dla 38 chorych z nowotworami, AIDS, niewydolnością serca czy zanikiem mięśni. Najmłodszy z pacjentów ma 1,5 roku.

Za swój wkład w ochronę zdrowia, Dobra Fabryka została doceniona w konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2023″ w kategorii „Działalność Charytatywna”. Nagroda ta należy także do Was – ludzi, którzy nam zaufali, podzielili się sercem z potrzebującymi i pomogli nam sprawić, że w naszym rwandyjskim hospicjum żyje się do końca.

Wasza obecność, choć odległa o tak wiele kilometrów, odczuwana jest w hospicjum na co dzień. Zawiera się w każdej trzymanej dłoni seniora, który odchodzi, w każdym ciepłym uśmiechu pielęgniarek i posiłku przygotowanym z ogromną troską. Dzięki Wam to miejsce żyje, a przedwczoraj o skali Waszego wsparcia mogła przekonać się Pierwsza Dama.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
52 444
Potrzebujemy:
129 050