Bożonarodzeniowy Obiad pełen Ciepła z 400 Gośćmi

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

29.12.2023

Radość i wielkie świętowanie. Tak wyglądał bożonarodzeniowy obiad dla wspaniałych gości: ubogich, uchodźców, osób w kryzysie bezdomności, którzy z biedą, głodem i zimnem zmagają się na co dzień. Towarzyszymy im nie tylko od święta, ale Boże Narodzenie polega też przecież na tym, by w każdym zobaczyć Nowonarodzonego, dać mu ciepło i miłość.

Spotkanie zorganizowała Wspólnota Sant’Egidio Warszawa , która ugościła 400 osób. Pyszne jedzenie, wspólne kolędowanie, prezenty i życzenia, by w nadchodzącym roku niczego nie brakowało, żeby było lepiej i cieplej. Żeby nikt nie czuł się sam. Nasi goście najbardziej potrzebują czuć się zauważeni, nieprzeźroczyści. Uśmiechem, rozmową, przyjaźnią przywracamy im godność. Pięknie robicie to z nami wspierając co roku Ciepłą Pakę, która w tę zimę ogrzała ponad 250 osób!

Dziękujemy!!!