Polska

Pomoc osobom w kryzysie bezdomności

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach
Karmimy
CIEPŁA PAKA

Tak jak w najbiedniejszych regionach świata, gdzie działamy na co dzień, wstrząsa nami głód, brak dostępu do wody, medycyny czy edukacji, tak w Polsce od dawna porusza nas, w Dobrej Fabryce, problem bezdomności, który nierzadko stanowi tło naszego zabieganego życia, drogi do pracy czy szkoły.

Od człowieka na ulicy dzieli nas parę niespłaconych rat, rodzinny spór, trauma, zdrada, stan, w którym nie można już pomóc sobie samemu. Wyjście z kryzysu bezdomności wymaga czasem lat cierpliwości, tu nie ma szybkich recept i nie da się działać w pojedynkę. Dlatego od kilku lat Dobra Fabryka, dzięki WAM, wspiera tych, którzy najlepiej wiedzą, jak najlepiej pomagać osobom bezdomnym.

Od kilku lat pomagamy warszawskim bezdomnym radzić sobie z ekstremalnym wyzwaniem, jakim jest przeżycie zimy. Przygotowujemy Ciepłe Paki z wysokimi butami, puchowymi kurtkami. Odpowiadamy na prośby ośrodków pracujących z ludźmi w kryzysie bezdomności, zaopatrując je w materace, bieliznę i ubrania.

Rozwiązywanie takich zagmatwanych ludzkich historii zawsze trzeba zaczynać od spraw absolutnie podstawowych. Ciepłe ubranie, koc, zimowe buty nie rozwiążą tych problemów. Możemy nimi kupić czas. Dać człowiekowi szansę, by stawił im czoła. Od lat w okresie zimowym, najtrudniejszym dla bezdomnych, organizujemy dla nich zestawy ratunkowe. Co roku, nim ścisną mrozy, podczas Świąt z Ubogimi, organizowanymi przez Wspólnotę Sant’Egidio w Warszawie, przekazujecie za naszym pośrednictwem warszawskim bezdomnym około 150 śpiworów, 50 par butów, tyle samo ciepłych kurtek i plecaków! Docierają do nas informacje, jak bardzo te zestawy się przydają. Pomagają im przetrwać noce spędzane często w pustostanach i barakach, które przy niskich temperaturach, niosą ze sobą śmiertelne ryzyko.

W imieniu bezdomnych i potrzebujących, którym Wasze CIEPŁE serca ocaliły tej zimy życie, bardzo serdecznie Wam dziękujemy.

Ciepłą Pakę można w każdej chwili wykupić w naszym markecie z dobrymi uczynkami – Dobroczynne24. Każdy grosz to odrobina ciepła od tych, co je mają, do tych, co go potrzebują.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050