W Świątecznym Czasie Pamiętajmy o Tych, Którzy Szukają Swojego Miejsca na Świecie

Mauretania

Państwo w północno-zachodniej Afryce, położone nad Atlantykiem, w strefie Sahelu. Powierzchnię Mauretanii zajmują w większości piaski Sahary (ponad 80%). Jest to czwarty najbardziej wrażliwy kraj na świecie pod względem zmian klimatycznych. Powracające cykle długotrwałych susz (skutkujące degradacją zasobów naturalnych) oraz pogłębiający się deficyt wody dodatkowo powodują, że kraj zmaga się z dużym problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego. Choć żyje tam zaledwie 4,8 mln ludzi, jest to klasyczny przykład problemu głodu wynikającego z ubóstwa i niewystarczającej produkcji żywności.

Garść informacji:
  • jeden z najbiedniejszych krajów świata – w niektórych jego regionach ludzie żyją za mniej niż 1,25 dolara dziennie
  • krajowa produkcja zbóż zaspokaja jedynie około jednej trzeciej krajowego zapotrzebowania na żywność
  • Jedno na pięć dzieci cierpi na chroniczne niedożywienie
  • Prawie 25% populacji żyje poniżej granicy ubóstwa
Uratowaliśmy od choroby głodowej

243

dzieci w 2023 r.
Opieką otoczyliśmy

kilkanaście

osób niepełnosprawnych

24.12.2023

„… gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.” Mauretania. Dziś.

Obchodząc pamiątkę urodzin Syna Bożego, życzę Wam, byśmy nigdy nie zapominali, że wśród nas wciąż wiele jest bożych synów i córek, którym na tym świecie nie jest dobrze, których nikt nie chce i którzy nie mają tu swojego miejsca.

Życzę Wam, byście nigdy nie poczuli się samotni i niepotrzebni. Byście nigdy nie musieli przed niczym uciekać. By nigdy nie brakowało niczego Wam i Waszym dzieciom i by tak, jak nam w Dobrej Fabryce, niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, zawsze dawało Wam mnóstwo radości.

Mateusz Gasiński z całym zespołem Fundacji!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
52 444
Potrzebujemy:
129 050