Podaruj ciepło na pierwsze miesiące nowego roku

Ciepła Paka nie od Święta

Wesprzyj
Mamy już
12 358
Potrzebujemy
20 255
Akcje wsparło: 170 osób
Udostępnij

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach
Leczymy

Dla ubogich i osób w kryzysie bezdomności Nowy Rok czy Walentynki wyglądają zupełnie inaczej. Kiedy myślimy nad postanowieniami noworocznymi i przygotowujemy kolejne prezenty dla najbliższych, potrzebujący martwią się o to, jak przetrwać kolejne miesiące zimy. Dla nas zimno oznacza większe wydatki związane z ogrzewaniem, dla nich często walkę o przetrwanie.

Jak co roku przygotowaliśmy świąteczne Ciepłe Paki dla podopiecznych Wspólnoty Sant’Egidio i jadłodajni zgromadzenia zakonnego sióstr Felicjanek, ale pomoc potrzebna jest nie tylko od Święta. Serce otwarte na bliźniego nie musi ograniczać się tylko do jednego miesiąca w roku.

Ciepłe Paki nadal muszą trafiać do szałasów i pustostanów, w których marzną kolejni potrzebujący. Potrzebują ciepłych kurtek, butów, kocy, butli gazowych i termosów.

Każdego roku w Polsce z powodu zimna umiera ok. 100 osób w kryzysie bezdomności. W samej stolicy żyje ich blisko 3000.

Pomóż nam wyprodukować odrobinę CIEPŁA dla bezdomnych w Warszawie, dla których mróz stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo nawet w pierwszych dniach marca!

Potrzebujemy 20 255 zł, by przygotować kolejne CIEPŁE PAKI dla ponad 250 osób.

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania, bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wraz z Sant’Egidio chcemy dotrzeć do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów, ale możemy przynajmniej kupić czas, który będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

U nas nie ma małych darowizn. Nieważne, czy możesz ufundować cały pakiet za 175 zł czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. Nie tylko od Święta.

Nasze DOBROFABRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was nadal bardzo! Bez Was nie zrobimy NIC. Z Wami – WSZYSTKO, co tylko się da!


Ile Ciepłych Pak rozdaliśmy przed Świętami 2023

Dzięki Waszemu wsparciu, w roku 2023 udało nam się przygotować do zimy aż 251 osób!

Dziękujemy Wam za ogromne serce, którym podzieliliście się  z potrzebującymi.