Dołącz do nas! Nakarm z nami głodne dziecko!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

16.11.2021

Kongijska tradycja nie daje wielu możliwości nadawania imion bliźniętom. Każdy bliźniak tu to Gakury – ten pierwszy, większy i Gato – ten młodszy albo mniejszy. Jednak nie każdy ma takie same szanse, by wraz z bratem dorastać w domu, w którym nie brakuje jedzenia.

Matka tych ślicznych maluchów należy do licznej grupy kongijskich kobiet, które życie pokiereszowało wystarczająco mocno, by nie miały już siły na nic. Ona ma. Obydwaj przyszli na świat w naszym szpitalu, obydwóch od początku regularnie odwiedzamy, ważymy, dokarmiamy, reagujemy zawsze, gdy widzimy, że w domy czegoś brakuje.

Matczyny instynkt każe jej trzymać się blisko Ntamugengi i zgłaszać się do ośrodka dożywiania lub szpitala, kiedy widzi, że chłopakom coś dolega.

Dzięki Wam! Ma gdzie przyjść i nigdy nie odmawiamy jej pomocy! Posiłek terapeutyczny to jedyne 15 zł. To tyle ile jest w stanie zaplątać się czasem w którejś z kieszeni spodni. Te 15 zł ma jednak moc napełniania głodnych brzuchów naszych podopiecznych.

Jesteśmy dla nich — Wy jesteście — jedynym ratunkiem przed głodem, który tak często w tej części świata jest zabójczy.

Dołącz do nas! Nakarm z nami głodne dziecko!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
10 944
Potrzebujemy:
18 000