Dołącz do nas! Nakarm z nami głodne dziecko!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2021 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

70

dzieci tygodniowo

16.11.2021

Kongijska tradycja nie daje wielu możliwości nadawania imion bliźniętom. Każdy bliźniak tu to Gakury – ten pierwszy, większy i Gato – ten młodszy albo mniejszy. Jednak nie każdy ma takie same szanse, by wraz z bratem dorastać w domu, w którym nie brakuje jedzenia.

Matka tych ślicznych maluchów należy do licznej grupy kongijskich kobiet, które życie pokiereszowało wystarczająco mocno, by nie miały już siły na nic. Ona ma. Obydwaj przyszli na świat w naszym szpitalu, obydwóch od początku regularnie odwiedzamy, ważymy, dokarmiamy, reagujemy zawsze, gdy widzimy, że w domy czegoś brakuje.

Matczyny instynkt każe jej trzymać się blisko Ntamugengi i zgłaszać się do ośrodka dożywiania lub szpitala, kiedy widzi, że chłopakom coś dolega.

Dzięki Wam! Ma gdzie przyjść i nigdy nie odmawiamy jej pomocy! Posiłek terapeutyczny to jedyne 15 zł. To tyle ile jest w stanie zaplątać się czasem w którejś z kieszeni spodni. Te 15 zł ma jednak moc napełniania głodnych brzuchów naszych podopiecznych.

Jesteśmy dla nich — Wy jesteście — jedynym ratunkiem przed głodem, który tak często w tej części świata jest zabójczy.

Dołącz do nas! Nakarm z nami głodne dziecko!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
222 344
Potrzebujemy:
200 000