Pomóż przetrwać mrozy najbiedniejszym

Zima dla bezdomnych

Każdego roku z powodu zimna w naszym kraju umiera ponad 100 osób. Chcemy coś z tym zrobić.
Zanim nadejdzie pierwsza fala mrozu – kupmy „CIEPŁĄ PAKĘ” warszawskim bezdomnym. Ciepłe buty i kurtka to naprawdę sprzęt ratujący życie.

U nas nie ma małych darowizn. Nie ważne czy możesz ufundować cały pakiet za 189 zł, czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed Świętami znów przybędzie trochę dobra, a nie zła na świecie!

Razem zdążymy przed termometrem!!!

czytaj więcej

Mamy już:
1 670zł
Potrzebujemy:
18 900zł
Projekt

Inwestycja życia

Wybierz wersję akcji: Zamów akcję
Wybierz wersję akcji:
Akcję wykupiło: 1374 osoby

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • jedynie 9,3% populacji odżywia się na akceptowalnym, minimalnym poziomie
  • ok. 7,7 mln ludzi zmaga się z poważnym brakiem bezpieczeństwa żywieniowego
  • ponad 4,6 mln dzieci dotkniętych jest niedożywieniem, w tym 2,2 mln cierpi z powodu poważnego, ostrego niedożywienia
  • 47% dzieci poniżej 5. roku życia i 38% kobiet cierpi na anemię
W ośrodku dożywiania przyjmujemy

250

dzieci tygodniowo
Uratowaliśmy od choroby głodowej ok.

1 300

osób w 2018 r.
Karmimy

Przekonaj się, że inwestycja w życie jest najlepszą z możliwych

Zostań jednym z Inwestorów Życia. Wspólnie ocalimy dzieci od choroby głodowej!

W Demokratycznej Republice Konga każdego tygodnia pomagamy ok. 220 najmłodszym pacjentom z rozpoznanym niedożywieniem lub chorobą głodową. W ubiegłym roku uratowaliśmy 407 dzieci w ostrej fazie niedożywienia i 891 w fazie umiarkowanej. Nasz ośrodek jest jedyną tak sprawnie działającą placówką w całej prowincji Północnego Kivu.

Liczba dzieciaków, które trafiają do naszego ośrodka z ostrym niedożywieniem, wciąż wzrasta. Za wzrost statystyk odpowiada bardzo trudna sytuacja w regionie. Konflikt zbrojny wisi na włosku. Korzystają na tym lokalni bandyci i rebelianci. Cierpią najbiedniejsi, niewinni mieszkańcy.

W czasie, gdy dzieci spożywają posiłek, w szpitalnym ogrodzie szkolimy rodziców z hodowli roślin. Poznają oni także najważniejsze zasady dietetyki. Te działania mają na celu zapobieganie kolejnym przypadkom niedożywienia wśród dzieci. Nad ośrodkiem czuwają dwaj wykwalifikowani pracownicy, kucharka oraz specjalista od żywienia. Dzięki bezpośredniej bliskości naszego szpitala dzieci i ich matki przebywające w ośrodku dożywiania zostają poddane badaniom kontrolnym.

Po zakończonej terapii nasi pielęgniarze regularnie odwiedzają pacjentów w ich domach. Wizyty są niespodziewane i mają na celu skontrolowanie, czy opiekunowie zastosowali się do rad i zaleceń z ośrodka dożywiania. Sprawdza się, czy po przeszkoleniu z uprawy ziemi w przyszpitalnym ogrodzie, obok ich domów powstały choćby niewielkie poletka, z których plony urozmaiciłyby dietę domowników. Pielęgniarze kontrolują, czy rację żywności otrzymaną w ośrodku dożywiania przeznacza się faktycznie na to, by dziecko, które dopiero co wróciło do zdrowia, na dobre zapomniało, czym jest głód. Ważą dzieci, badają je i zapowiadają opiekunom, że znowu odwiedzą ich bez uprzedzenia.

 

Jak dokonać Inwestycji Życia?

Z okna obok wybierz jedną z oferowanych przez nas akcji o różnych nominałach. Będzie to Twoja deklaracja, że przez najbliższy rok co miesiąc będziesz inwestował tę kwotę w życie naszych podopiecznych.

Opcja 1: zapłata z góry za cały rok – Twoje zobowiązanie za 12 miesięcy zostanie uregulowane od razu.

Opcja 2: comiesięczne wpłaty o wartości wybranej akcji – swoje zobowiązanie możesz zrealizować poprzez ustawienie zlecenia stałego lub poprzez regularne, comiesięczne wpłaty na konto:

Fundacja Dobra Fabryka
ul. Pomiechowska 47/14
04-694 Warszawa
Bank Santander 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365
w tytule przelewu wpisz: „Inwestycja Życia + imię i nazwisko”

Regularność wpłat umożliwia stabilne
funkcjonowanie ośrodka.

Wykupując akcję – zobowiązanie, dołączysz do elitarnego grona współpracowników naszej Fundacji, którzy w bardzo namacalny sposób będą walczyć z głodem i każdego miesiąca uratują dziesiątki dzieci.

Otrzymasz od nas imienny dokument potwierdzający zakup akcji ze specjalnej edycji, który będzie świadectwem Twojej determinacji w walce o to, by na świecie było coraz mniej głodnych dzieci, którym brak jedzenia odbiera nie tylko dzieciństwo, ale i życie.