Spełnij marzenie Mamy

Nakarm Jej głodne dziecko!

Od pokoleń miliony mam na całym świecie cierpi z powodu głodu, nie mogąc przerwać tego destrukcyjnego dziedzictwa w skutek skrajnej biedy i życia na terenach ogarniętych wojnami.

Od początku działalności Dobrej Fabryki uratowaliśmy już dziesiątki tysięcy dzieci. Każdego dnia trafiają do nas kolejne. Tylko dzięki Wam nie odmawiamy pomocy nikomu.

czytaj więcej

Mamy już:
13 814
Potrzebujemy:
20 000
Projekt

Inwestycja życia

Wybierz wersję akcji: Zamów akcję
Wybierz wersję akcji:
Akcję wykupiło: 2213 osób
Udostępnij

Głód - Mauretania i Demokratyczna Republika Konga

Powierzchnię Mauretanii zajmują w większości piaski Sahary (ponad 80%). Jest to czwarty najbardziej wrażliwy kraj na świecie pod względem zmian klimatycznych. Choć żyje tam zaledwie 4,4 mln ludzi, jest to klasyczny przykład problemu głodu wynikającego z ubóstwa i niewystarczającej produkcji żywności.

Demokratyczna Republika Konga to drugi co do wielkości kraj w Afryce. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne, z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:

Mauretania

  • jeden z najbiedniejszych krajów świata – w niektórych jego regionach ludzie żyją za mniej niż 1,25 dolara dziennie
  • z powodu deficytu żywności, kraj musi importować 70 % żywności
  • 21% dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na chroniczne niedożywienie
  • 26,8% populacji w porze suchej, trwającej nawet 6 miesięcy, zmaga się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego

Demokratyczna Republika Konga

  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Razem w obu krajach uratowaliśmy ok.

1350

dzieci od choroby głodowej w 2019r.
Oba ośrodki przyjmują ok.

200

dzieci tygodniowo
Karmimy

Przekonaj się, że inwestycja w życie jest najlepszą z możliwych

Zostań jednym z Inwestorów Życia i otrzymaj Certyfikat. Wspólnie ocalimy dzieci od choroby głodowej!

Fakt, że co roku dziesiątki milionów mężczyzn, kobiet i dzieci umiera z głodu jest skandalem naszego stulecia. Co pięć sekund dziecko poniżej piątego roku życia umiera z głodu na planecie, która obfituje w bogactwa” – Jean Ziegler (były ekspert ONZ ds. prawa do żywności)

Głód prowadzi do choroby, która w pierwszej kolejności odbiera siłę, by szukać ratunku. Aby do tego nie dopuścić, pomagamy głodującym dzieciom w  dwóch ośrodkach dożywiania – w Demokratycznej Republice Konga we wsi Ntamugenga oraz w Maurtanii w miejscowości Kaédi.

W Demokratycznej Republice Konga każdego tygodnia pomagamy ok. 100 najmłodszym pacjentom z rozpoznanym niedożywieniem lub chorobą głodową. W ubiegłym roku wyciągnęliśmy tam z choroby głodowej 1000 dzieci. Nasz ośrodek jest jedyną tak sprawnie działającą placówką w całej prowincji Północnego Kivu.

Ośrodek w Kaédi jest mniejszy, są tu zaledwie dwie pracownice, które opiekują się prawie setką dzieciaków tygodniowo. W ubiegłym roku przed chorobą głodową uratowaliśmy 354 dzieci.

Liczba dzieciaków, które trafiają do naszych ośrodków z ostrym niedożywieniem, wciąż wzrasta. Odpowiada za to bardzo trudna sytuacja w obu regionach. W Kongu konflikt zbrojny cały czas wisi na włosku, z czego korzystają lokalni bandyci i rebelianci. W Mauretanii zmiany klimatyczne skutkują deficytem wody, a co za tym idzie – niewystarczającą produkcją żywności.

Poza karmieniem dzieci dbamy o długotrwały efekt ich wizyt u nas. Szkolimy rodziców z hodowli roślin i uczymy zasad dietetyki. Wyposażamy dzieci w prowiant na dni, w których ich u nas nie ma. W zeszłym roku przeszkoliliśmy 860 opiekunów z podstaw dietetyki i uprawy przydomowego ogródka. Te działania mają na celu zapobieganie kolejnym przypadkom niedożywienia wśród dzieci. Odwiedzamy także pacjentów w ich domach, aby skontrolować, czy opiekunowie zastosowali się do rad i zaleceń z ośrodka dożywiania. Sprawdzamy, czy po przeszkoleniu z uprawy ziemi w przyszpitalnym ogrodzie, obok ich domów powstały choćby niewielkie poletka, z których plony urozmaiciłyby dietę domowników. Pielęgnarze ważą dzieci, badają je i zapowiadają opiekunom, że znowu odwiedzą ich bez uprzedzenia.

 

Jak dokonać Inwestycji Życia?

Z okna obok wybierz jedną z oferowanych przez nas akcji o różnych nominałach. Będzie to Twoja deklaracja, że przez najbliższy rok co miesiąc będziesz inwestował tę kwotę w życie naszych podopiecznych.

Opcja 1: zapłata z góry za cały rok – Twoje zobowiązanie za 12 miesięcy zostanie uregulowane od razu.

Opcja 2: comiesięczne wpłaty o wartości wybranej akcji – swoje zobowiązanie możesz zrealizować poprzez ustawienie automatycznego pobrania z karty lub poprzez regularne, comiesięczne wpłaty na konto:

Fundacja Dobra Fabryka
ul. Pomiechowska 47/14
04-694 Warszawa
Bank Santander 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365
w tytule przelewu wpisz: „Inwestycja Życia + imię i nazwisko”

Regularność wpłat umożliwia stabilne
funkcjonowanie ośrodków.

Wykupując akcję – zobowiązanie, dołączysz do elitarnego grona współpracowników naszej Fundacji, którzy w bardzo namacalny sposób będą walczyć z głodem i każdego miesiąca uratują dziesiątki dzieci.

Otrzymasz od nas imienny dokument potwierdzający zakup akcji ze specjalnej edycji, który będzie świadectwem Twojej determinacji w walce o to, by na świecie było coraz mniej głodnych dzieci, którym brak jedzenia odbiera nie tylko dzieciństwo, ale i życie.