Zostań asystentem Ernestiny

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2022 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

35

osób

12.02.2022

Hospicjum w Kabudze odwiedzili uczniowie jednej z okoliczny szkół. Chętnych nie brakowało. Siostry musiały mocno ograniczyć liczbę gości, bo przyjść chciała cała licząca 4000 uczniów szkoła.
Młodzi spodziewali się trudnych spotkań z cierpiącymi, ale w zamian wpadli w sam środek oderwanego od stereotypów, tętniącego życiem i poczuciem humoru domu.
85 letni Marcel na widok uczniów od razu zaintonował tradycyjne przyśpiewki, na które młodzież od razu odpowiedziała rozpoczynając międzypokoleniowy przegląd pieśni i tańca. Thérèse, w terminalnym stadium choroby nowotworowej, żartowała, że wpadła do hospicjum tylko na wakacje, bo w żadnym hotelu nie ma tak wspaniałej atmosfery jak tu.
Prócz śmiechu, żartów i tańców był też czas na szczerą rozmowę. Obie strony wyrażały swoją wdzięczność z tego, że takie miejsce istnieje.
Nasi pacjenci naprawdę są szczęśliwi z tego, że trafili do Kabugi. W ich imieniu bardzo Wam dziękujemy! To Wy dajecie im nadzieję i siły wtedy, gdy wszystko traci sens. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zbudowaliśmy z Siostrami i chorymi prawdziwy DOM, w którym żyje się do końca!
Już teraz możesz udzielać konkretniej pomocy pacjentom jedynego hospicjum w Rwandzie. Wystarczy, że staniesz się asystentem Ernestiny, opiekującej się chorymi. Każde najmniejsze, ale regularne wsparcie, oznacza, że będziemy mogli zaopatrywać hospicjum w niezbędne leki, sprzęt i opłacać personel medyczny. Dołącz już DZIŚ do Drużyny Ernestiny i zawalcz o nagrodę w Wyzwaniu Drużyny Anioła!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 683
Potrzebujemy:
7 023