POMOC POTRZEBNA OD ZARAZ!

Przekaż wsparcie dla uchodźców z Birmy

Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana mniejszość etniczna na świecie. Nie pomożemy wszystkim, nie przywrócimy im praw i nie nadamy obywatelstwa, ale możemy pomóc w odbudowaniu ich godności, zmniejszeniu głodu i cierpienia. 

czytaj więcej

Mamy już:
2 606 zł
Potrzebujemy:
50 000 zł

Jeden dzień pobytu chorego w hospicjum

50 

+ -
Kategoria: Leczymy
Miejsce: Rwanda – Hospicjum

Centrum Opieki Paliatywnej im. św. Jana Pawła II to pierwsze i jak dotąd jedyne hospicjum w Rwandzie. Trafiają tu ludzie z całego kraju, nie tylko terminalnie chorzy, ale też tacy, na których szpitalna medycyna nie ma żadnego pomysłu. Siostry robią, co mogą, by zapewnić opiekę jak największej liczbie chorych. Centrum dysponuje 20. łóżkami. Hospicjum nie zarabia, musi jednak pokryć koszty płac personelu (pielęgniarzy i lekarza), zapłacić za prąd i wodę, jedzenie dla chorych, środki do pielęgnacji, leki. Chcielibyśmy być w sytuacji, w której każdemu potrzebującemu będziemy w stanie powiedzieć: „za Twój pobyt zapłacił ktoś z Dobrej Fabryki, nie musisz się już o nic martwić”. Gdy patrzy się z bliska na losy naszych chorych, można odnieść wrażenie, że my naprawdę kupujemy im czas. Każdy dzień spędzony u nas, każdy dzień wydarty śmierci, to dla nich realna szansa na odzyskanie godności, doświadczenie miłości, pojednanie z rodziną, pożegnanie się z tym światem w godny sposób. A każdy człowiek sam z siebie na to zasługuje.

Płacisz za dzień opieki nad chorym w hospicjum: miejsce w dwuosobowej sali, trzy posiłki, zabiegi pielęgnacyjne, podstawowe leczenie (np. środki przeciwbólowe), opiekę lekarsko- pielęgniarską.

50 

+ -