Posiłek dla dziecka w Mauretanii

15 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Mauretania – ośrodek dożywiania w Kaédi
100% Twojej wpłaty zostanie przekazane na pomoc.

 

Od początku 2019 roku Dobra Fabryka działa w Mauretanii. Finansujemy tam działanie ośrodka dożywiania prowadzonego przez siostrę Carmen ze zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. W tym jednym z najbiedniejszych krajów świata, którego powierzchnia to w 80% piaski Sahary trudno jest wyprodukować wystarczająco żywności dla wszystkich obywateli, choć to zaledwie 4 mln ludzi. Co trzeci mieszkaniec Mauretanii żyje poniżej granicy ubóstwa, co czwarte dziecko poniżej 5. roku cierpi z powodu niedożywienia. Musimy tam być i robić to, co jest naszym głównym zadaniem – wyrównywanie ludziom szans. 

Siostra Carmen według specjalnej receptury przygotowuje odżywcze posiłki, które pomagają niedożywionym małym organizmom w szybkim nadrobieniu braków dietetycznych. Kupujemy też  lekarstwa i finansujemy hospitalizację tych najsłabszych maluchów. Z kolei tym, które nabrały już wystarczająco sił, by pójść po raz pierwszy do szkoły, pomagamy sfinansować czesne. 

W okolicy nie ma drugiego takiego miejsca, więc gdyby nie Wy, te dzieciaki tych szans by po prostu nie miały. 

Jeśli chcesz uratować z nami kolejnych małych obywateli Mauretanii, podarować i uśmiech, nakarmić, dać nadzieję, dołącz do nas!!!  Koszt posiłku to zaledwie kilkanaście złotych. W życiu naszych podopiecznych zmienia się dzięki nim wszystko.


Często zadawane pytania

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

 

Udostępnij

15 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra