Uśmiech jest dla nas największą nagrodą

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

21 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1032

porodów w 2021 r.

20.09.2020

To pewne! Zakochacie się w tym uśmiechu!!! Należy do Riffine. Dziewczynka jest pod opieką naszego szpitala w Ntamugendze, w Demokratycznej Republice Konga.

Jej mama przyszła do nas z sąsiedniej wioski, zaniepokojona, że córka nie potrafi samodzielnie siedzieć, mimo że jej rówieśnicy już dawno uczą się chodzić. Riffine trafiła pod opiekę fizjoterapeuty Patricka. Dziewczynkę trzeba było też odpowiednio wzmocnić, bo zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki niedożywienia.

Kolejnym zadaniem zespołu w Ntamugendze jest edukacja. Nikt nigdy nie powiedział mamie Riffine, że jej córka ma zespół Downa. Pierwszy raz o nim słyszała. Będziemy ją wspierali w opiece nad dzieckiem.

Mama kocha swój skarb ponad życie. Dzięki Patrickowi mała już siada. Każda nowa przełamana bariera wywołuje radość całego zespołu. Uśmiech Riffine jest dla nas największą nagrodą. Dla mamy, spełnieniem wszystkich marzeń!!!

Dziękujemy, że jesteście z nami! Dobrej niedzieli!

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc humanitarna dla Izium

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast ruszyliśmy z pomocą i jako jedni z pierwszych dotarliśmy na miejsce.

czytaj więcej

Mamy już:
12 996
Potrzebujemy:
38 731