Uśmiech jest dla nas największą nagrodą

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • Prawie 62% populacji (około 60 milionów ludzi) żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 2,15 dolara dziennie.
  • Aż 10 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 33 miliony ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 11% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią na świecie miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to ponad

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

953

porodów w 2023 r.

20.09.2020

To pewne! Zakochacie się w tym uśmiechu!!! Należy do Riffine. Dziewczynka jest pod opieką naszego szpitala w Ntamugendze, w Demokratycznej Republice Konga.

Jej mama przyszła do nas z sąsiedniej wioski, zaniepokojona, że córka nie potrafi samodzielnie siedzieć, mimo że jej rówieśnicy już dawno uczą się chodzić. Riffine trafiła pod opiekę fizjoterapeuty Patricka. Dziewczynkę trzeba było też odpowiednio wzmocnić, bo zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki niedożywienia.

Kolejnym zadaniem zespołu w Ntamugendze jest edukacja. Nikt nigdy nie powiedział mamie Riffine, że jej córka ma zespół Downa. Pierwszy raz o nim słyszała. Będziemy ją wspierali w opiece nad dzieckiem.

Mama kocha swój skarb ponad życie. Dzięki Patrickowi mała już siada. Każda nowa przełamana bariera wywołuje radość całego zespołu. Uśmiech Riffine jest dla nas największą nagrodą. Dla mamy, spełnieniem wszystkich marzeń!!!

Dziękujemy, że jesteście z nami! Dobrej niedzieli!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 592
Potrzebujemy:
129 050