Uśmiech jest dla nas największą nagrodą

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

21 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1032

porodów w 2021 r.

20.09.2020

To pewne! Zakochacie się w tym uśmiechu!!! Należy do Riffine. Dziewczynka jest pod opieką naszego szpitala w Ntamugendze, w Demokratycznej Republice Konga.

Jej mama przyszła do nas z sąsiedniej wioski, zaniepokojona, że córka nie potrafi samodzielnie siedzieć, mimo że jej rówieśnicy już dawno uczą się chodzić. Riffine trafiła pod opiekę fizjoterapeuty Patricka. Dziewczynkę trzeba było też odpowiednio wzmocnić, bo zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki niedożywienia.

Kolejnym zadaniem zespołu w Ntamugendze jest edukacja. Nikt nigdy nie powiedział mamie Riffine, że jej córka ma zespół Downa. Pierwszy raz o nim słyszała. Będziemy ją wspierali w opiece nad dzieckiem.

Mama kocha swój skarb ponad życie. Dzięki Patrickowi mała już siada. Każda nowa przełamana bariera wywołuje radość całego zespołu. Uśmiech Riffine jest dla nas największą nagrodą. Dla mamy, spełnieniem wszystkich marzeń!!!

Dziękujemy, że jesteście z nami! Dobrej niedzieli!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
222 344
Potrzebujemy:
200 000