Dzień pracy oddziału rehabilitacji w Kongu

20 

+ -
Kategoria: Leczymy
Miejsce: Demokratyczna Republika Konga – szpital w Ntamugendze

Oddział rehabilitacji przy szpitalu w Ntamugendze działa od roku. Fizjoterapeutę Patricka zatrudniliśmy, gdy próbowaliśmy wyleczyć pięcioletniego Jonathanna z malarii mózgowej. Po kilkudniowej walce o życie chłopca, kiedy jego stan ustabilizował się, wciąż nie było dobrze – stanęliśmy z leczeniem w miejscu. Chłopcu nie zagrażała już śmierć, ale wciąż nie poruszał się, miał problem z przełykaniem i kontaktem z otaczającym światem. Wtedy trafiliśmy na Patricka, który przez wiele tygodni pracował z Jonathanem. Rehabilitacja przyniosła wspaniały efekt – dziś chłopiec je, chodzi i mówi. Patrick jest u nas codziennie, a na swoim koncie ma kilka sukcesów rangi Jonathana – pracuje ze wszystkimi pacjentami, którzy tego potrzebują.

Po roku pracy Patrick ma na koncie, uwaga, 203 pacjentów, którym pomógł wrócić do sprawności lub znacznie poprawił ich kondycję.

Do gabinetu naszego fizjoterapeuty ustawiają się coraz dłuższe kolejki podstawowy sprzęt już jest, Patrick pokazał, że potrafi cuda. Teraz trzeba dać chłopakowi rozwinąć skrzydła i doinwestować w sprzęt, zwiększyć możliwości jego gabinetu. Nie chodzi przecież o to, by zwiększać poczekalnie, ale sprawić, by przybyło możliwości leczenia, prawda?

Udostępnij

20 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra