Dzień pracy oddziału rehabilitacji w Kongu

20 

+ -
Kategoria: Leczymy
Miejsce: Demokratyczna Republika Konga – szpital w Ntamugendze

Oddział rehabilitacji przy szpitalu w Ntamugendze działa od kilku lat. Fizjoterapeutę Patricka zatrudniliśmy, gdy próbowaliśmy wyleczyć pięcioletniego Jonathanna z malarii mózgowej. Po kilkudniowej walce o życie chłopca, kiedy jego stan ustabilizował się, wciąż nie było dobrze – stanęliśmy z leczeniem w miejscu. Chłopcu nie zagrażała już śmierć, ale wciąż nie poruszał się, miał problem z przełykaniem i kontaktem z otaczającym światem. Wtedy trafiliśmy na Patricka, który przez wiele tygodni pracował z Jonathanem. Rehabilitacja przyniosła wspaniały efekt – dziś chłopiec je, chodzi i mówi. Patrick jest u nas codziennie, a na swoim koncie ma kilka sukcesów rangi Jonathana – pracuje ze wszystkimi pacjentami, którzy tego potrzebują.

Po kilku latach pracy Patrick ma na koncie, kilkaset pacjentów, którym pomógł wrócić do sprawności lub znacznie poprawił ich kondycję.

Do gabinetu naszego fizjoterapeuty ustawiają się coraz dłuższe kolejki podstawowy sprzęt już jest, Patrick pokazał, że potrafi cuda. Teraz trzeba dać chłopakowi rozwinąć skrzydła i doinwestować w sprzęt, zwiększyć możliwości jego gabinetu. Nie chodzi przecież o to, by zwiększać poczekalnie, ale sprawić, by przybyło możliwości leczenia, prawda?

Często zadawane pytania

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

Udostępnij

20 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra