Święta z Ubogimi

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

26.12.2020

Od czterech lat Dobra Fabryka wspiera warszawskich bezdomnych. W tym roku dzięki Wam podczas Świąt z Ubogimi, organizowanych przez Wspólnotę Sant’Egidio, do potrzebujących trafiło 150 śpiworów, 50 par butów, tyle samo ciepłych kurtek i plecaków!!! I choć przez pandemiczne obostrzenia nie mogliśmy się ze wszystkimi spotkać przy jednym stole, nikt nie pozostał zapomniany! Nie rozwiążemy wszystkich problemów tych osób, ale możemy pomóc im nie marznąć, ocalić ich przed zimą, sprawić, by poczuli się zauważeni, ważni. Możemy kupić dla kogoś czas, który będzie dla niego kluczowy, żeby swoje problemy rozwiązać. Zobaczcie, co dzięki Wam udało się w te święta zrobić!!!

Zima się jeszcze nie skończyła. Ciepłą Pakę można oczywiście w każdej chwili podarować potrzebującemu dzięki Dobroczynne24!!!