Ciepła Paka

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

11.12.2020

Każdego roku w Polsce z powodu zimna umiera ok. 100 osób w kryzysie bezdomności. W samej stolicy żyje ich blisko 3000.

Pomóż nam wyprodukować odrobinę CIEPŁA dla bezdomnych w Warszawie, których czeka zima i zagrażający życiu mróz!

Potrzebujemy 26 000 zł, by jak co roku przygotować CIEPŁE PAKI z zimową kurtką, śpiworem, butami i plecakiem. Wręczymy je potrzebującym podczas Świąt z Ubogimi organizowanymi przez Wspólnotę Sant’Egidio!

Ten rok dla osób w kryzysie bezdomności jest wyjątkowo ciężki. Pandemia sprawiła, że coraz trudniej jest im szukać ratunku. Z powodu sytuacji epidemicznej nie będziemy mogli usiąść z nimi do wspólnego stołu, ale i tak dotrzemy do nich z pomocą NA CZAS!

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania, bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wraz z Sant’Egidio chcemy dotrzeć do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów, ale możemy przynajmniej kupić czas, który będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

U nas nie ma małych darowizn. Nieważne, czy możesz ufundować cały pakiet za 175 zł czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed świętami znów przybędzie trochę dobra na świecie!

Nasze DOBROFABRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was teraz bardzo! Bez Was nie zrobimy NIC. Z Wami – WSZYSTKO, co tylko się da!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 592
Potrzebujemy:
129 050