Dzień Ludzi Bezdomnych

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Daliśmy już

2

osobom dach nad głową
Zimą 2021 r. w zimie podarowaliśmy

100

Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

14.04.2020

Dziś obchodzimy Dzień Ludzi Bezdomnych.
Osoby w kryzysie bezdomności obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują naszej uwagi. Brakuje im nie tylko dachu nad głową, ale bardzo konkretnej pomocy w obliczu epidemii COVID-19. Organizacje w całej Polsce dwoją się i troją, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

Chcemy Was dziś prosić o konkretny gest solidarności. Potrzebna jest żywność i podstawowe materiały higieniczne dla ośrodków, które od lat służą potrzebującym – Wspólnoty Chleb Życia i jadłodajni s. Elżbietanek w Poznaniu. 

Osoby w kryzysie bezdomności to często starsi i schorowani ludzie, a więc Ci, którym COVID-19 zagraża najbardziej. Do tej pory przekazaliśmy organizacjom wspierającym ich na co dzień już kilkaset litrów dezynfekantów. Teraz chcemy im pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Bez naszego wsparcia i zaangażowania sobie nie poradzą. Pomóżmy im RAZEM przetrwać ten szczególnie trudny czas!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
222 344
Potrzebujemy:
200 000