Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Rozpoczynamy nowy rok szkolny w Gourcy

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

32

kobiety

11.10.2021

W Burkina Faso od czterech lat Dobra Fabryka wyrównuje szanse najuboższych mieszkańców położonej na północy kraju wioski Gourcy. Szkolimy ich z rolnictwa, prowadzimy warsztaty krawiectwa, uczymy też dorosłych pisania i czytania. To jednak nie wszystko. W zdobywaniu wiedzy pomagamy również najmłodszym.

Poziom edukacji i dostęp do niej są w Burkina Faso w opłakanym stanie. Współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi tu zaledwie 52% i pozostaje jednym z najniższych na świecie. Jedynie niecałe 38% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać! Obowiązek nauki niby istnieje, ale nikt go nie kontroluje. Nauka wciąż jest dla wielu luksusem i na liście priorytetów daleko za pracą i domowymi obowiązkami. Te niechlubne statystyki potęguje fakt, że na północy kraju, terenie nękanym atakami terrorystycznymi, szkoły są pozamykane, a tysiące dzieci i młodzieży po raz kolejny nie usiadło w tym roku w szkolnych ławkach.

W Gourcy jest inaczej – sprawiliście, że dzieci nie tylko zaczęły właśnie szkołę, ale poszły do niej świetnie wyposażone. Wam dziękujemy za wsparcie, a młodym żakom, życzymy powodzenia! Niech poprzez książki, zeszyty i pomoc naukową zapisują lepszą historię swojego kraju.

Jeśli chcesz dziś dać jednemu z naszych podopiecznych szansę na lepsze jutro, odwiedź dobroczynne24 i ufunduj choćby warty 40 zł dzień kursu krawiectwa, nauki pisania i czytania dla jednej z kobiet.

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->