Rozkręć z nami Wiatraczek dla Życia Joseline!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

02.01.2023

To maleństwo urodziło się pośród świstu kul i wybuchów wstrząsających ziemią.

Joseline i jej mama są jednymi z ofiar walk, które przetoczyły się przez okolicę Ntamugengi w Demokratycznej Republice Konga ponad trzy miesiące temu. Trudno wyobrazić sobie, co czuła jej mama, gdy z noworodkiem musiała uciekać w kolejne nieznane miejsca pośród wybuchów i strzałów. Stawką było przeżycie. Cokolwiek do jedzenia i schronienie, które nie zawali się na głowę.

Stres był tak ogromny, że przestała produkować pokarm i nie mogła nakarmić córki. Mleko zastępcze, w warunkach wojennych, było nie do kupienia.

W ostatniej chwili trafiły do ośrodka dożywiania w Ntamugendze, który, choć położony na linii walk między armią a rebeliantami, cały czas funkcjonuje i ratuje życie kolejnych dzieci.

Dziś najgorsze już za nimi, ale Joseline nadal wymaga wielu miesięcy terapii dożywiającej. Znacie nas i wiecie, że nie poprzestaniemy na nakarmieniu dziewczynki – chcemy, by zarówno dziecko jak i mama otrzymały kompleksową opiekę – pełną terapię dożywiającą, ale także edukację na temat dietetyki oraz uprawy warzyw.

Wiatraczek dla Życia to forma kompletnej pomocy dla dziecka, które zagrożone jest chorobą głodową i jej następstwami. To nowa szansa dla dzieci takich jak Joseline, które nie poradzą sobie same.

Wielu z nas rozpoczyna rok od postanowień – dziś chcemy prosić Cię, by pośród nich znalazło się uratowanie jednego małego życia. Rozkręć z nami Wiatraczek dla Życia Joseline!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023