Posiłek dla samotnej matki uciekającej przed głodem

18 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Demokratyczna Republika Konga – ośrodek dożywiania
100% Twojej wpłaty zostanie przekazane na pomoc.

 

W Demokratycznej Republice Konga trwa konflikt między rebeliantami a armią, który niszczy pola uprawne i zagraża całym rodzinom. W dramatycznej sytuacji znajdują się samotne matki, które zostały wewnętrznie przesiedlone.  Pola, do których mogłyby powrócić, nadal są zaminowane. Wiele z nich próbuje karmić niemowlęta, choć same znajdują się na skraju choroby głodowej i ich mleko nie jest w stanie odżywić dzieci.  Te kobiety straciły wszystko.

Głód matki jest dziedziczony. Niedożywiona matka nie ma pokarmu, co prowadzi do niedożywienia dziecka. Trauma długotrwałego głodu powoduje zmiany w budowie i funkcjonowaniu mózgu dziecka. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by przerwać ten krąg.

Przekazane przez Ciebie wsparcie obejmuje podstawowe produkty, z których kobieta może przygotować posiłek: mąkę na kleik, cukier, olej, ryż, fasolę. Często zaopatrujemy kobiety w węgiel drzewny i garnki, aby mogły samodzielnie przygotowywać posiłki. Najbardziej ubogie podopieczne ośrodka dożywiania otrzymują dodatkowo warzywa, banany, ryby i mięso, które są tu bardzo kosztowne (1 kg = 5$).

Podaruj talerz posiłku, który stanowi ratunek zarówno dla kobiety jak i dziecka. Wsparcie jest pilnie potrzebne!

Często zadawane pytania

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

 

Udostępnij

18 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra