Pomóżcie nam nie zwalniać tempa!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

03.02.2022

Mamy TO!!! W końcu, po dwóch nieudanych odwiertach, na 55 m znaleźliśmy WODĘ! Kolejna studnia głębinowa rozwiąże wiele problemów mieszkańców Gourcy.

“Niedobrze. Wczorajszy odwiert na 80 m negatywny. Dziś był drugi, też na 80 m i znów klapa. Szukamy dalej.” Takie niepokojące wiadomości otrzymywaliśmy z Burkina Faso jeszcze przez weekend. W wyznaczonych przez badaczy miejscach nie było ani kropli. Na miejscu stawili się kolejni eksperci i jeden wskazał miejsce, o którym nasi odpowiedzialni za projekt myśleli wcześniej w kategoriach: “ale byłoby fajnie, gdyby studnia mogła być tu”.

Trzecia próba, właśnie w tym miejscu, zakończyła się spektakularnym sukcesem, wyrzucając z miejsca odwiertu fontannę wody i błota na wyczekujących w napięciu gapiów. A więc mamy to! Dziś ekipa na miejscu odpompowuje wodę. Pozostają badania laboratoryjne, zabezpieczenie i wykończenie ujęcia. Takie wspaniałe rzeczy mogą dziać się dzięki ludziom, którzy nam zaufali. Nisko się im w tym miejscu kłaniamy!

Chcielibyśmy móc dzielić się tu kolejnymi sukcesami, bo dzięki choćby takiemu, jak ten dzisiejszy, czyjeś życie naprawdę się zmieni, ktoś zyska pracę w nowej części ogrodu, a tym samym szansę na utrzymanie i wyżywienie swojej rodziny. Zamiast decydować się na ryzykowną emigrację, będzie gorliwie pracował, by zazielenić ten kawałek świata, zapewniając sobie i rodzinie przyszłość.

Każde uratowane życie, każda przeciągnięta na dobrą stronę ludzka historia jest dla nas sukcesem. Każdy taki sukces potrzebuje swoich patronów. Do wszystkich miejsc przesyłamy łącznie ok. 275 000 zł miesięcznie, nie licząc zaopatrzenia medycznego, które kupujemy i wysyłamy z Polski. Obcinane przez media społecznościowe zasięgi i szalejący kurs dolara wymagają od nas jeszcze więcej wysiłku, by tę produkcję dobra na świecie utrzymać na tym samym poziomie. By przed końcem lutego wysłać do wszystkich naszych miejsc takie wsparcie, jak dotychczas, musimy do 20 lutego zebrać brakujących trochę ponad 51 tysięcy zł. Zbiórka trwa! Mamy tylko Ciebie i tysiące osób takich jak Ty. Pomóż nam nie zwalniać tempa!