Kopiemy kolejną studnię głębinową!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

28.01.2022

Kopiemy kolejną studnię głębinową! Mimo politycznych zawirowań po przeprowadzonym przez armię Burkina Faso zamachu stanu, realizujemy kolejne zadania w naszym rolniczym projekcie. Przewrotu w kraju spodziewał się tu chyba każdy. Następnego dnia wszyscy ruszyli do swoich zadań. Na czas stawiła się w naszym ogrodzie również firma wiertnicza.

Całe to zamieszanie z szukaniem kolejnego źródła wody zawdzięczamy wspaniałym ludziom, którzy nam zaufali i zdecydowali, że kolejne marzenie mieszkańców Gourcy spełni się tuż przed zbliżającą się porą suchą.

W ogrodzie trwają też właśnie zbiory cebuli. Wszyscy się uwijają, bo nie dość, że do szybkiej realizacji jest zamówienie na 100 kg bio warzyw do stolicy, to nowy punkt pod studnię głębinową został wyznaczony w samym środku cebulowego pola. Zaczynamy wiercić! Trzymajcie kciuki!

W okolicach Gourcy przybywa uchodźców wewnętrznych. Uciekają przed terrorystami, suszą i głodem. Chcemy, by nasz ogród dawał pracę i karmił nie tylko najbiedniejszych mieszkańców Gourcy, ale też tych, którzy szukają w jego okolicach schronienia.

To nie jest inwestycja w jakiś tam kawałek pola. To inwestycja w miejsca pracy, dla ludzi, którzy stracili perspektywy. To inwestycja we wzbogaconą, dobrze zbilansowaną dietę mieszkańców i uchodźców, którzy zostali z niczym. Nasz ogród naprawdę daje pracę i ratuje przed ucieczką z tych prawie już pustynnych okolic. Jeśli chcesz robić te robotę z nami, odwiedź dobroczynne24 i pomóż w rozbudowie naszego ogrodu!