Podaruj Marie Louise i jej mamie kolejny dzień opieki w hospicjum

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

18.05.2021

Marie Louise jest pacjentką naszego hospicjum już od trzech lat. Sparaliżowana w wyniku upadku z dużej wysokości i złamania kręgosłupa w trzech miejscach otrzymuje u sióstr od Aniołów najlepszą rehabilitację i wszelką możliwą pomoc. W domu z pewnością nie poradziłaby sobie sama. Na szczęście jest Kabuga, gdzie Marie Louise ma swoje miejsce. Jest szczęśliwa, że może tu być.

Nasza pacjentka ostatnio jednak bardzo posmutniała. Po kilku nieprzespanych nocach w końcu przyznała, że chodzi o jej mamę, jedyną bliską osobę, jaka jej pozostała. Okazało się, że jest bardzo chora. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór. Marie Louise bardzo chciała, by ktoś z hospicjum odwiedził jej mamę i sprawdził, czy da się jej pomóc.

Siostry zdecydowały, że kobietę trzeba przywieźć do hospicjum. Transport wymagał przygotowań, ponieważ dom pani Agnes usytuowany jest na stromych wzgórzach, gdzie nie dojedzie nawet najlepszy terenowy samochód. Od kilku dni Marie Louise i jej mama są już razem w Kabudze. Mimo poważnych kłopotów ze zdrowiem, obie panie są bardzo szczęśliwe, bo wreszcie są razem, otaczają je wspaniali ludzie, a w ich życiu każdego dnia dzieją się małe cuda.

Jeśli chcesz, by cuda w życiu podopiecznych jedynego hospicjum w Rwandzie działy się również za Twoim udziałem, nie wahaj się! Odwiedź Dobroczynne24 i podaruj Marie Louise i jej mamie kolejny dzień opieki w hospicjum w Kabudze.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050