Zapewnijmy godne warunki do nauki najmłodszym

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2022 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

35

osób

26.02.2021

Pandemia COVID-19 spowodowała zamknięcie szkół na całym świecie, pozbawiając dostępu do edukacji aż 463 mln uczniów. Z powodu nierówności społecznych i braku dostępu do internetu, wielu uczniów nie miało możliwości udziału w żadnej formie nauki zdalnej.

Głównym zadaniem Dobrej Fabryki jest wyrównywanie ludziom szans, dlatego od początku pandemii robimy wszystko, by mimo zamkniętych szkół nasi podopieczni nie przestawali się rozwijać. Kilka lat temu obiecaliśmy naszym pacjentom w rwandyjskim hospicjum – Speciozie i Claire – że zaopiekujemy się ich dziećmi. Dzięki Wam uczą się zdalnie, mimo zamkniętych szkół. Mają najlepszą opiekę i dostęp do pomocy naukowych. Za mały okazuje się być jedynie domek, w którym mieszkają. Daje się to we znaki zwłaszcza w trakcie zdalnej nauki. Tym bardziej, że lokatorów, dzieci, którym nie potrafimy i nie chcemy odmówić, nie brakuje.

W przyszłym miesiącu przeniesiemy ich do większego i bardziej komfortowego lokum. Przybędzie niestety nie tylko miejsca, ale i kosztów związanych z nowym wynajmem. Potrzebujemy też dokupić tablety, bo okazuje się, że sprzętu do nauki zdalnej zaczyna brakować, gdy cała szóstka ma zajęcia o tej samej godzinie. Nie boimy się jednak zmian, bo wiemy, że mamy Was i tak samo jak dotychczas, pomożecie nam stworzyć dla tej gromadki szczęśliwy dom i najlepsze warunki do nauki!!!

Dobrze widzieć ich razem, pełnych zapału do pracy. Pomagacie im stawać na nogi po bardzo trudnych doświadczeniach. Ich wdzięczność i to jak chętnie wykorzystują wszystkie nowe możliwości widać tu codziennie.

Odwiedź Dobroczynne24. Wesprzyj Olivę lub dzieci zmarłej Claire. Teraz mają tylko nas!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
10 944
Potrzebujemy:
18 000