Gorące pozdrowienia z Burkina Faso!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

14.05.2021

Susza w Burkina Faso zaczęła się w tym roku dużo wcześniej niż ktokolwiek przypuszczał. W studniach w całym kraju brakuje wody, zbiory znów będą ubogie. Ale nie w wiosce Gourcy. Nasz dobrofabryczny ogród na północy kraju wręcz kipi zielenią! To zasługa Wasza – zaopatrzyliście ogród w wodę, fundując m.in. studnię głębinową – i naszych podopiecznych. Pracują na polu do późna w nocy, doglądając swoje uprawy.

W tej chwili rośnie u nas głównie piment (ostre papryczki). Rodziny zebrały już ziemniaki, cebule i nie mogą uwierzyć, że wody i terenu starcza, by móc pracować dalej. Zaraz posadzą pomidory i sałatę. By praca szła pełną parą, podzielili się na trzy zmiany, ostatnia podlewa ogród w środku nocy.

W sali krawieckiej kończy się rok szkolny. Nasze uczennice kroją coraz to nowe wzory sukienek z coraz większą wprawą. We wrześniu czeka je egzamin końcowy, który da im prawo wykonywania zawodu. Tym bardziej na zajęciach czuć pełną mobilizację i skupienie w szlifowaniu ostatnich niedociągnięć.

Wszyscy gorąco Was pozdrawiają! Wiedzą, co mówią, bo w Burkina Faso jest teraz 40 stopni w cieniu!

Robiąc zakupy na weekend nie zapomnijcie wpaść również do naszego sklepu z dobrem i ściągnąć z półki coś DOBREGO!!!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000