Spełnij marzenie Mamy

Nakarm Jej głodne dziecko!

Od pokoleń miliony mam na całym świecie cierpi z powodu głodu, nie mogąc przerwać tego destrukcyjnego dziedzictwa w skutek skrajnej biedy i życia na terenach ogarniętych wojnami.

Od początku działalności Dobrej Fabryki uratowaliśmy już dziesiątki tysięcy dzieci. Każdego dnia trafiają do nas kolejne. Tylko dzięki Wam nie odmawiamy pomocy nikomu.

czytaj więcej

Mamy już:
13 814
Potrzebujemy:
20 000

Budujemy salę rehabilitacyjną w hospicjum

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2019 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

27

osób

19.05.2020

Dwa lata temu w hospicjum w Kabudze zatrudniliśmy Sylwestra – fizjoterapeutę, który, powiedzmy sobie szczerze, robi cuda. Widząc, jak wielkie ma znaczenie jego praca dla paliatywnie chorych, wspólnie z siostrami postanowiliśmy, że w fizjoterapię trzeba zainwestować.

Z takim fachowcem na pokładzie stan wielu chorych bardzo się poprawia. Dawniej przykuci do łóżek pacjenci zaczynają siadać, odzyskują podstawową samodzielność. Gdy widzą, że są coraz sprawniejsi i mają więcej sił, wraca im chęć do życia i walki z chorobą. Przekonują się, co było naszym celem, że hospicjum to nie umieralnia, ale miejsce, w którym żyje się do samego końca. Na regularne ćwiczenia pod okiem fachowca poza hospicjum nigdy nie mieliby szans.

Kolejni pacjenci potrzebują pomocy Sylwestra, a on potrzebuje profesjonalnego sprzętu fizjoterapeutycznego, w który stopniowo staramy się wyposażać hospicjum. W zeszłym roku ufundowaliśmy profesjonalny podnośnik dla chorych. Dziś idziemy na całość! Pomagamy Siostrom od Aniołów w budowie sali rehabilitacyjnej. Siostry zebrały już znaczną część środków, ale do pokrycia całości inwestycji brakuje jeszcze 20 000 euro. Pomożecie?! Będzie nowy budynek, profesjonalnie wyposażone pomieszczenia i taras z pięknym widokiem.

Dziś Dzień Dobrych Uczynków! W tym roku możesz go uczcić kupując… cegłę. My z tych cegieł wybudujemy miejsce, w którym, dzięki Tobie, dobre uczynki będą się działy każdego dnia.