Pilna pomoc!

Pomóżmy Rohingom - powódź w obozie w Cox’s Bazar

W marcu gigantyczny pożar obozu, teraz wywołana przez coraz bardziej niszczycielskie monsuny powódź, sprawiła, że część obozu znalazła się pod wodą. Prosimy dołączcie do zbiórki i pomóżcie ludziom, którzy po raz kolejny stracili w życiu wszystko! Wody wciąż przybywa!

czytaj więcej

Mamy już:
19 168
Potrzebujemy:
20 000

Dzięki Wam dzień w hospicjum w Kabudze upływa bardzo spokojnie

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2020 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

35

osób

02.02.2019

Od samego początku działalności Dobrej Fabryki wspieramy hospicjum w Kabudze prowadzone przez polskie siostry od aniołów. To jedyne takie miejsce w Rwandzie. Daje schronienie tym, którym nikt nie był już w stanie pomóc. Poza naszą działalnością, opieki paliatywnej tu praktycznie nie ma.

Są u nas katolicy, muzułmanie i protestanci. Każdy jest mile widziany i kochany, każdym opiekujemy się tak, by nie cierpiał, nie myślał, że to już czas na umieranie, ale na życie do samego końca.

Dzięki Wam nasi pacjenci mają wszystko, czego potrzebują: całodobową opiekę pielęgniarską, fizjoterapię, kontakt z lekarzem,  zbilansowane posiłki, czystą pościel i łóżko w komfortowym pokoju – mnóstwo troski i czułości od wspaniałego personelu. W tym momencie spośród 17 pacjentów koszt pobytu 15 z nich w całości pokrywacie Wy. Gdyby nie Wasza decyzja i konkretne działanie byliby w sytuacji beznadziejnej, są jednak w miejscu, w którym otrzymują dobro w czystej postaci.

Gdybyście chcieli wesprzeć dziś naszą wspaniałą Kabugę pamiętajcie, że każdy Wasz gest to konkretna pomoc dla ludzi, z którymi tutejszy świat nie wiedział już co zrobić.