Pilna Misja: Żywność i leki dla Ntamugengi - każda złotówka ratuje życie!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • Prawie 62% populacji (około 60 milionów ludzi) żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 2,15 dolara dziennie.
  • Aż 10 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 33 miliony ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 11% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią na świecie miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to ponad

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

953

porodów w 2023 r.

18.10.2023

Tak wyglądają życia uratowane przez Wasze 5, czasem 15 zł. Głód dzieci rodzi wśród nas i Was niezgodę. To bardzo ważne, że przekuwacie ją na aktywne wsparcie.
Te dzieciaki to tylko pojedynczy pacjenci spośród setek, ale nie mówimy Wam tego, by się pochwalić, ale by zaalarmować – pomoc jest znów pilnie potrzebna! ?
Od siostry Agnieszki z Ntamugengi otrzymujemy mrożące krew w żyłach informacje o wybuchach zaledwie 10 km od naszego ośrodka. Konflikt między rebeliantami a armią na nowo rośnie w siłę. Lada dzień zwiększy się liczba rannych, chorych i głodnych. Większość z nich będą stanowiły kobiety i dzieci. Część naszych pacjentów, których zdjęcia możecie tu oglądać, nadal jest pod naszą opieką. To ich życiu zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo, jeśli nie zorganizujemy żywności i zapasu leków na czas.
? Na stronie głównej uruchomiliśmy Pilną Zbiórkę. Jej kwota, choć wysoka, to wartość całego miesięcznego funkcjonowania ośrodka dożywiania i szpitala. Pomoc jest potrzebna jak nigdy dotąd. Pomóż nam uratować pacjentów, zanim transport nie będzie możliwy!
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050