Nasi podopieczni znów bardzo nas potrzebują

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
wzbogacamy dietę i zapewniamy niezbędne produkty gospodarstwa domowego dla

kilkudziesięciu

najsłabszych uchodźców

29.07.2021

Sytuacja w obozie w Bangladeszu wciąż jest trudna. Ulewne monsunowe deszcze i silne wiatry nie ustają. Powodują kolejne gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi. Według wstępnych raportów kataklizm dotknął 12 000 mieszkańców obozu – 2500 szałasów znalazło się pod wodą lub runęło wraz z osuwającymi się zwałami błota!

Sytuacja eskaluje od wtorku. Póki co ekstremalne opady zapowiadane są na kilka kolejnych dni. Wciąż jest za wcześnie, by zobaczyć i oszacować skalę zniszczeń.

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin w miejscu, w którym od lat koczuje blisko milion Rohingów, spadło ponad 300 mm wody. To prawie połowa średnich miesięcznych opadów w ciągu całego miesiąca lipca. Pora monsunowa potrwa kolejne trzy miesiące, a sytuację komplikują dodatkowo rygorystyczne obostrzenia. Są one następstwem kolejnej fali zachorowań, która nabiera dynamiki.

Nasi podopieczni znów bardzo nas potrzebują. Dołącz do zbiórki! Wspólnie odpowiedzmy na najpilniejsze potrzeby ludzi, którzy po raz kolejny znaleźli się w dramatycznej sytuacji!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050