Zestaw ochronny dla uchodźców

12 

+ -
Kategoria: Leczymy
Miejsce: Bangladesz – obóz dla Rohingów

W największych na świecie obozie dla uchodźców w Bangladeszu Dobra Fabryka prowadzi dystrybucję ulotek informacyjnych oraz pakietów zawierających m.in. zapas maseczek, mydła i dezynfekanty. Odcięci od informacji uchodźcy dowiedzą się z nich, czym jest COVID-19 i jak unikać zagrożenia zakażeniem.

W przeludnionym obozie niemal każda rodzina tłoczy się na kilku metrach w prowizorycznym szałasie, bez bieżącej wody i toalet. 40 000 osób na jednym kilometrze kwadratowym i brak możliwości zachowania podstawowych zasad higieny to w obecnej sytuacji niewyobrażalne wręcz zagrożenie dla tysięcy ludzi. Brak dostępu do informacji i wszechobecne plotki jeszcze bardziej podsycają strach. Wyobrażacie sobie, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy teraz zostali pozbawieni dostępu do informacji?! Jak w takiej sytuacji sprawdzić stan zagrożenia? Jak wezwać pomoc, ostrzec przed niebezpieczeństwem?

Odpowiadamy na potrzeby najbardziej potrzebujących, dla których wirus jest dziś poważnym zagrożeniem. Do kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców obozu dotrą nasze informatory z instrukcją, jak minimalizować ryzyko zakażenia, zachowując higienę i zmieniając codzienne nawyki. Rozdajemy im zapas maseczek i mydła – niezbędne minimum.  Nie możemy o nich zapomnieć!

 

Udostępnij

12 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra