Jean otrzymał od Was motocykl, dzięki któremu może pracować!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1133

porodów w 2022 r.

02.08.2021

Jean Muhondo dziękuje darczyńcom z Dobrej Fundacji za nowy motocykl, dzięki któremu może pracowaćOto i ono!!! Pachnące fabryką, dwukołowe nowe narzędzie pracy Jeana. Podczas wybuchu wulkanu stracił wszystko, na co od lat ciężko wraz z żoną Devote pracowali. Dziś były łzy szczęścia i mnóstwo radości. Jean chce powiedzieć Wam dziękuje! Aksanti!!!

Jean pracował jako taksówkarz na motocyklu, w Afryce to najbardziej popularny środek transportu. Jednak życie w mieście kosztuje. Nigdy nie dorobił się swojego domu. Wynajmował malutki budynek z desek, za 20 dolarów miesiecznie. Niespodziewany wybuch wulkanu Nyiragongo spopielił cały ich dobytek, plany i marzenia.
Od kilku tygodni dzieci Devoty i Jeana chodzą do szkoły. Opłacamy im naukę, pokryliśmy wyprawkę do nowej szkoły w Ntamugendze. Cała rodzina ma zapewniona opiekę medyczną. Otrzymali od nas ubrania i zapas żywności. Szukają domu w okolicy, a kiedy go znajdą, opłacimy im czynsz na najbliższe pół roku. Wczoraj kupiliśmy Jeanowi motocykl, by mógł zarabiać na utrzymanie rodziny.

Dziękujemy za to, że nam zaufaliście i regularnie przybijacie nam piątki!!! ✋ Dziś macie okazję zobaczyć, jak konkretnie zmieniają one ludzkie historie!!!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000