Uśmiechy prosto z Burkina Faso

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

05.01.2021

Mamy dla Was kilka niepowtarzalnych uśmiechów prosto z Burkina Faso i propozycję, by wywołać ich tam jeszcze więcej!!!

Patrząc na twarze tych ludzi, trudno nie przyznać, że ten świat jest piękny. A dzięki Wam może też wkrótce być lepszy!

Każdy z Was i Waszych przyjaciół może włączyć się dziś w nasz dobrofabryczny projekt „Przybij nam 5”!!! To naprawdę najprostsze na świecie narzędzie, by ów świat zmieniać!!! Dzięki wpłacanym regularnie co tydzień piątkom możemy ratować przed śmiercią z głodu najmłodszych mieszkańców Konga, budzić nadzieję wśród ludzi w Rwandzie, dawać powody do uśmiechu dzieciom w gigantycznym obozie dla uchodźców w Bangladeszu, zapewniać ciepłe posiłki dla niepełnoletnich przebywających bez opieki w pękającym w szwach obozie na greckiej wyspie Lesvos, spełniać marzenia dziewcząt w szkole w Senegalu i stwarzać nowe możliwości rozwoju rodzinom w Burkina Faso. To wszystko są Wasze dzieła!

Na czym polega projekt „Przybij nam 5”?

„Przybij nam 5” to projekt, który nie obciąża zbytnio budżetów zaangażowanych w niego osób – mówimy o 5 zł raz w tygodniu. Opiera się on przede wszystkim na regularności i sprawia, że WSZYSCY MAMY WPŁYW na to, by dobra na tym świecie przybywało każdego dnia i to więcej, niż się Wam wydaje!!!

Prosimy o ustawienie stałego zlecenia raz w tygodniu na 5 zł lub 20 zł raz w miesiącu. Korzystając z formularza na stronie, której adres znajdziecie w komentarzu pod postem, można ustawić automatyczne pobranie z karty płatniczej. Kto chce wpłacać więcej, może ustawić kilka automatycznych zleceń. Kto chce, może sam ustawić na swoim koncie bankowym zlecenie stałe. Może też zrobić przelew tradycyjny na poczcie lub w banku. Wszystkie informacje znajdziecie na tej samej stronie (link w komentarzu).

NIESPODZIANKA!!! Ten, kto zdecyduje się dołączyć do projektu i ustawi automatyczne pobranie przez formularz na stronie internetowej projektu dziś do północy (lub do wyczerpania zapasów), dostanie od nas w prezencie KOSZULKĘ PRZYBIJ NAM 5!!! (Spieszcie się, bo liczba koszulek ograniczona!!!)

Uśmiechy, które widzicie na zdjęciach, wywołali kilka dni temu wśród dzieciaków z Gourcy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dunkowicach, rodzinnej miejscowości naszej misjonarki Gosi Tomaszewskiej. Spontanicznie zorganizowali akcję, zebrali i wysłali do Gourcy 100 piłek i 100 par sportowych butów. Uwierzcie, żadne zdjęcie nie odda euforii dzieciaków na widok takiej dostawy!!! Czapki z głów przed strażakami i ich sympatykami, którzy włączyli się w tę akcję!!!

Na różne sposoby pomagamy w miejscach, o których niewiele osób słyszało, a jeszcze mniej potrafi wyobrazić sobie panujące tam warunki. Nie zmienimy całego świata, ale dzięki Wam możemy zmieniać go centymetr po centymetrze, pomagając najbardziej potrzebującym.

Przybij nam 5!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023