Dołączcie dziś do Drużyny Emanuela!

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

01.12.2021

Emmanuel jest nowym rehabilitantem w hospicjum w Kabudze. Mimo młodego wieku ma spore doświadczenie w pracy z chorymi. Zapytany o to, dlaczego zdecydował się na pracę akurat w hospicjum, odpowiada – Chcę pomagać pacjentom żyć i uśmiechać się do końca!

Emanuel dołączył do grona naszych Aniołów i właśnie tworzy swoją drużynę. Nasi superbohaterowie nie mają peleryn ani nie muszą polegać na supermocach, aby zmieniać czyjeś życie. Wystarcza im dobre serce, odwaga i fachowa wiedza.

Nasz rehabilitant pomagał wcześniej w centrum dla dzieci z autyzmem, następnie przez trzy lata pracował z osobami niepełnosprawnymi. Kiedy w naszym hospicjum zwolniło się miejsce pracy, jeden z pielęgniarzy namówił Emmanuela na przyjście do nas.

Dzięki pracy z fizjoterapeutą chorzy mniej cierpią, odzyskują minimum sprawności, która przywraca im pewność siebie i godność. Ciężka praca z pacjentami to nie wszystko. Nasz Anioł jest wsparciem, którego chorzy potrzebują, gdy chcą otwarcie porozmawiać. Kiedy chcą pokazać zdjęcie wnucząt lub, jak to bywa w przypadku dzieci, kiedy pytają, czy mamusia na pewno poradzi sobie sama. Dzięki Emmanuelowi i personelowi hospicjum nasi pacjenci nie są sami w tej trudnej wędrówce.

Dołączcie dziś do Drużyny Emanuela! Tu nie chodzi o duże kwoty – nawet kilkanaście złotych miesięcznie stanowi ogromne wsparcie – ważna jest regularność. Daje naszym Aniołom poczucie, że mają wokół przyjaciół, na których zawsze mogą liczyć i z nimi robić małe cuda. Dla Emmanuela Wasza obecność będzie najlepszym powitalnym prezentem. W komentarzu znajdziecie link do drużyny Emmanuela!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050