Zła sytuacja w Kongu

Ratuj z nami ofiary głodu i przemocy

Kurs dolara znów skoczył i kosztuje prawie 4 złote. Dwa miesiące wsparcia dla szpitala i ośrodka dożywiania to dla nas dodatkowe 12 000 zł. Uratujmy wspólnie kolejne dziesiątki chorych i głodnych!

czytaj więcej

Mamy już:
1 778
Potrzebujemy:
12 000

Dołącz do Drużyny Kateriny i Nikosa i przekonaj się, że masz wpływ!

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Dziś łódek przypływających na greckie plaże znów przybywa a praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • w obozie Moria na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 7 000 uchodźców
  • blisko połowa z nich to dzieci
  • od początku 2015 roku przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Dziennie zapewniamy ponad

800

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych

09.07.2021

Nie jesteśmy zbawcami świata ani bogami od pomagania. Jedynym naszym zadaniem jest wymyślenie wspólnie z tymi ludźmi ich przyszłości — mówi Nikos, stojąc na kilku hektarach ogrodzonego terenu. Teraz nie ma tu nic, ale za dwa miesiące ta ziemia da pracę kolejnym 10 rodzinom, które dziś czekają na cud w największym w Europie obozie dla uchodźców.

Homeland to kolejny po Home for All pomysł Kateriny i Nikosa, którzy na greckiej wyspie Lesvos od 6 lat wychodzą naprzeciw potrzebom przybywających do Europy migrantów. Pierwszy karmi głodnych i zaopatruje w artykuły pierwszej potrzeby ludzi, którzy nie wiedzą, jak dożyć jutra. Drugi tworzy warunki, by ich perspektywa sięgała dalej niż tylko do kolejnego dnia. Praca w warzywnym ogrodzie da im niezależność, przywróci godność i nada sens codzienności, która dziś jest jedynie wegetacją w zamkniętym obozie. Da im przyszłość.

Homeland działa. Dzięki ciężkiej pracy czterech mężczyzn kuchnia Home for All nie musi już kupować warzyw. Lada moment na lokalny targ trafi też ponad tysiąc arbuzów, ponad tysiąc melonów, mnóstwo bakłażanów, pomidorów, okry, ogórków, papryki i cukinii. Projekt działa wspaniale, a teraz będzie jeszcze większy. Na nowym terenie, który dziś widzieliśmy, staną domki dla 10 kolejnych rodzin i powstaną kolejne pola uprawne, które zamienią zapał do pracy kolejnych mieszkańców obozu w ekologiczne uprawy.

Jesteśmy z Kateriną i Nikosem na miejscu. Wspieramy ich w tych niezwykłych pomysłach, które właśnie dzięki Wam mogą odmienić kolejne dramatyczne ludzkie historie w coś więcej niż lepsze jutro. W przyszłość.

Drużyny Aniołów to projekt, w którym Wasze regularne wsparcie stale towarzyszy Katerinie i Nikosowi w realizowaniu tych wspaniałych pomysłów. Dołącz do Drużyny Kateriny i Nikosa i przekonaj się, że masz wpływ!