Dobra Fabryka przygotowuje się do kolejnej nocy na granicy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

27.02.2022

Przygotowujemy się do kolejnej nocy na granicy. Znów spróbujemy ją przekroczyć i udzielać pomocy po stronie ukraińskiej. 

Uzupełniamy termosy gorącą herbatą, wypełniamy nasz samochód kocami i suchym prowiantem. Nieocenioną pomoc otrzymujemy codziennie od siostry Małgorzaty Chmielewskiej, Stowarzyszenie Polska 2050 i oczywiście od Was.

Jednocześnie ogarniamy ile się da próśb o ewakuację z Ukrainy i zaopatrzenie dla osób, które w pochłoniętym wojną kraju zostają. Dostajemy sygnały, że we Lwowie zaczyna brakować jedzenia, leków i worków na krew, bo ludzie chcą się nią dzielić z walczącymi we wschodniej części kraju. 

Wciąż mamy przed oczami obrazy z ubiegłej nocy.

Zobaczcie, jak wyglądała sytuacja. Dziś będzie jeszcze trudniej, by spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem. 

Zostaniemy tu, ile będzie trzeba. Jesteśmy pewni, że zostaniecie tu z nami!

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc humanitarna dla Izium

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast ruszyliśmy z pomocą i jako jedni z pierwszych dotarliśmy na miejsce.

czytaj więcej

Mamy już:
14 486
Potrzebujemy:
38 731