Dobra Fabryka przygotowuje się do kolejnej nocy na granicy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

27.02.2022

Przygotowujemy się do kolejnej nocy na granicy. Znów spróbujemy ją przekroczyć i udzielać pomocy po stronie ukraińskiej. 

Uzupełniamy termosy gorącą herbatą, wypełniamy nasz samochód kocami i suchym prowiantem. Nieocenioną pomoc otrzymujemy codziennie od siostry Małgorzaty Chmielewskiej, Stowarzyszenie Polska 2050 i oczywiście od Was.

Jednocześnie ogarniamy ile się da próśb o ewakuację z Ukrainy i zaopatrzenie dla osób, które w pochłoniętym wojną kraju zostają. Dostajemy sygnały, że we Lwowie zaczyna brakować jedzenia, leków i worków na krew, bo ludzie chcą się nią dzielić z walczącymi we wschodniej części kraju. 

Wciąż mamy przed oczami obrazy z ubiegłej nocy.

Zobaczcie, jak wyglądała sytuacja. Dziś będzie jeszcze trudniej, by spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem. 

Zostaniemy tu, ile będzie trzeba. Jesteśmy pewni, że zostaniecie tu z nami!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050