Dobra Fabryka przygotowuje się do kolejnej nocy na granicy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

27.02.2022

Przygotowujemy się do kolejnej nocy na granicy. Znów spróbujemy ją przekroczyć i udzielać pomocy po stronie ukraińskiej. 

Uzupełniamy termosy gorącą herbatą, wypełniamy nasz samochód kocami i suchym prowiantem. Nieocenioną pomoc otrzymujemy codziennie od siostry Małgorzaty Chmielewskiej, Stowarzyszenie Polska 2050 i oczywiście od Was.

Jednocześnie ogarniamy ile się da próśb o ewakuację z Ukrainy i zaopatrzenie dla osób, które w pochłoniętym wojną kraju zostają. Dostajemy sygnały, że we Lwowie zaczyna brakować jedzenia, leków i worków na krew, bo ludzie chcą się nią dzielić z walczącymi we wschodniej części kraju. 

Wciąż mamy przed oczami obrazy z ubiegłej nocy.

Zobaczcie, jak wyglądała sytuacja. Dziś będzie jeszcze trudniej, by spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem. 

Zostaniemy tu, ile będzie trzeba. Jesteśmy pewni, że zostaniecie tu z nami!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000