Dajcie się przekonać jak wspaniałe rzeczy będziemy w stanie zrobić RAZEM!!!

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • pod koniec 2023 r. w obozie na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 3500 uchodźców, blisko 26% z nich to dzieci.
  • od początku 2015 r. przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Dziennie zapewniamy ponad

330

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych
Opiekujemy się

5 ha gospodarstwem

które daje pracę i zaopatruje kuchnię w warzywa

05.10.2021

Nie. Nie nawiązujemy kontaktu z obcymi cywilizacjami. Gotujemy wodę. Kilka litrów w ciągu zaledwie 10 minut. Bez prądu, węgla, gazu, nawet baterii. W Home for All testujemy dziś kuchenkę solarną. Bezchmurne niebo wystarczy, by ugotować na niej posiłek dla całej rodziny, w międzyczasie zrobić herbatę i podgrzać wodę do kąpieli. Wyobrażacie sobie jak wiele problemów ten wynalazek rozwiązałby w greckim obozie i… Afryce?!?!

Wspaniałym przywilejem, który jest pochodną naszej pracy i regularnego odwiedzania naszych projektów są spotkania z ludźmi, którzy uczą się mądrego pomagania i tymi, którzy są w nim już ekspertami. Takie znajomosci pomagają wymieniać się pomysłami, wspólnie szukać nowych, innowacyjnych, a czasem rewolucyjnych rozwiązań dla problemów, które dotykają naszych podopiecznych. Dzięki takim ludziom niemożliwe nie istnie, a dzięki Wam możemy nie tylko marzyć o tym co niemożliwe, ale po prostu to robić.

Przybijcie nam 5!!! Róbcie to regularnie, zakładając zlecenie stałe. To proste, zajmuje kilka minut. 5 zł przybijane raz w tygodniu, to zaledwie 20 zł miesięcznie. Dajcie się przekonać jak wspaniałe rzeczy będziemy w stanie zrobić RAZEM!!!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
103 293
Potrzebujemy:
129 050