Nasze Ciepłe Paki muszą trafić do potrzebujących w zimnych mieszkaniach i pustostanach

Ciepła Paka

Wesprzyj
Mamy już
844
Potrzebujemy
26 000
Akcje wsparło: 17 osób
Udostępnij

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Daliśmy już

2

osobom dach nad głową
Zimą 2021 r. w zimie podarowaliśmy

100

Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach
Karmimy

Dla ubogich i osób w kryzysie bezdomności Gwiazdka to nie powód do radości. To bardzo konkretne wyzwanie związane z zimnem. Pierwszą fale mrozów mamy już za sobą. Przed nami kolejne. Dla nas zimno oznacza większe wydatki związane z ogrzewaniem, dla nich często walkę o przetrwanie. Podczas ostatnich mroźnych dni, z wychłodzenia zmarło w Polsce 14 osób. W ubiegłym roku 44.

Ciepłe Paki dotarły już do uczestników świątecznego spotkania, kolejne trafić muszą do mieszkań i pustostanów, w których marzną kolejni potrzebujący. Potrzebują ciepłych kurtek, butów, kocy i termosów.

Każdego roku w Polsce z powodu zimna umiera ok. 100 osób w kryzysie bezdomności. W samej stolicy żyje ich blisko 3000.

Pomóż nam wyprodukować odrobinę CIEPŁA dla bezdomnych w Warszawie, których czeka zima i zagrażający życiu mróz!

Potrzebujemy 26 000 zł, by jak co roku przygotować CIEPŁE PAKI z zimową kurtką, śpiworem, butami i plecakiem.

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania, bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wraz z Sant’Egidio chcemy dotrzeć do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów, ale możemy przynajmniej kupić czas, który będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

U nas nie ma małych darowizn. Nieważne, czy możesz ufundować cały pakiet za 175 zł czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed świętami znów przybędzie trochę dobra na świecie!

Nasze DOBROFABRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was teraz bardzo! Bez Was nie zrobimy NIC. Z Wami – WSZYSTKO, co tylko się da!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000