Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Ciepła Paka

Wesprzyj
Mamy już
9 500
Potrzebujemy
26 000
Akcje wsparło: 117 osób
Udostępnij

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Daliśmy już

3 200

osobom dach nad głową
Zimą 2020 r. w zimie podarowaliśmy

150

Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach
Karmimy

Każdego roku w Polsce z powodu zimna umiera ok. 100 osób w kryzysie bezdomności. W samej stolicy żyje ich blisko 3000.

Pomóż nam wyprodukować odrobinę CIEPŁA dla bezdomnych w Warszawie, których czeka zima i zagrażający życiu mróz!

Potrzebujemy 26 000 zł, by jak co roku przygotować CIEPŁE PAKI z zimową kurtką, śpiworem, butami i plecakiem. Wręczymy je potrzebującym podczas Świąt z Ubogimi organizowanymi przez Wspólnotę Sant’Egidio!

Ten rok dla osób w kryzysie bezdomności jest wyjątkowo ciężki. Pandemia sprawiła, że coraz trudniej jest im szukać ratunku. Z powodu sytuacji epidemicznej nie będziemy mogli usiąść z nimi do wspólnego stołu, ale i tak dotrzemy do nich z pomocą NA CZAS!

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania, bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wraz z Sant’Egidio chcemy dotrzeć do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów, ale możemy przynajmniej kupić czas, który będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

U nas nie ma małych darowizn. Nieważne, czy możesz ufundować cały pakiet za 175 zł czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed świętami znów przybędzie trochę dobra na świecie!

Nasze DOBROFABRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was teraz bardzo! Bez Was nie zrobimy NIC. Z Wami – WSZYSTKO, co tylko się da!

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->