22 zł za Pączka czy Cały Dzień Terapii? Jak Wybrać Prawdziwie Dobrą Inwestycję

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

09.02.2024

22 zł, około 300 kalorii. W takiej cenie udało nam się dziś znaleźć w Warszawie najdroższego pączka, po którego od rana ustawia się długa kolejka. Po słodką bułkę, będącą symbolem końca karnawału i wkraczania w Wielki Post. Czasu pojednania i skromności.

Czy 22 zł to dużo czy mało?

Dla nas to cena drogiej zachcianki. W Demokratycznej Republice Konga to kwota, która może decydować o życiu dziecka. To 22, a nawet 15 zł, która pozwala na cały dzień (!) terapii dożywiającej oraz edukację rodziców na temat dietetyki, uprawy roli i hodowli zwierząt.

Chcielibyśmy namówić Was na coś odrobinę szalonego. Aby ten pączek, o którym za chwilę wszyscy zapomnimy, powędrował jako posiłek terapeutyczny do jednego z dzieci w naszym ośrodku dożywiania w Demokratycznej Republice Konga. Gwarantujemy, że będzie to dla nich niezapomniany dzień.

Marzymy o tym, by ten słodki symbol szedł ramię w ramię z realną pomocą dla tych, którzy nawet o najtańszym pączku i tych 300 kaloriach mogliby dziś tylko pomarzyć. Do setek dzieci, których rodzice błagają nas o pomoc, podczas gdy ich pola uprawne, dotychczas pozwalające wykarmić całą rodzinę, są niszczone przez rebelię.

Zajrzyjcie na Dobroczynne24 i podarujcie dziś 3, 5, może 15 zł tym, którym brakuje wszystkiego. Stwórzcie z nami nową tradycję – prawdziwie Dobry Czwartek!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
52 444
Potrzebujemy:
129 050