Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000
Blog

Zaproszenie do akcji „Honorowy Rodzic” i „Honorowy Ratownik“ dla każdego z Was!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
W ośrodku dożywiania przyjmujemy co najmniej

100

dzieci tygodniowo
Uratowaliśmy od choroby głodowej

647

osób w 2020 r.

19.06.2018

Już niebawem, za kilka dni Dzień Ojca. Kolejne święto opiekuńczości, troski, rodzicielskiej siły, dbania o rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych. U ojców i matek naszych podopiecznych z ośrodka dożywiania w Ntamugendze bardzo często tę siłę widać. Widać też jednak bezradność. To najczęściej ludzie bardzo biedni nie tylko materialnie, ale też intelektualnie. To osoby, którym gdzieś po drodze w życiu zabrakło edukacji, podstawowej opieki i niestety popełniają błędy. Są też osoby, które doświadczyły w swym życiu nieszczęścia: ktoś z rodziny zginął, został zamordowany, czy okradziony i cała rodzina pozostała bez środków do życia.

Ofiarami takiej biedy są w pierwszej kolejności dzieci. Dziecko nie poskarży się, że jest głodne, że się boi. Robi się apatyczne, przestaje jeść, słabnie, gaśnie w oczach. Rodzice pokazują swoją siłę tym, że dostrzegając, że nie są w stanie podołać rodzinnej tragedii nie wahają się, by za wszelką cenę dotrzeć do nas (pokonując pieszo wiele kilometrów z dzieckiem na rękach) i prosić o ratunek.

Mamy dla Was propozycję, jak wspólnymi siłami zmienić kolejny centymetr tego świata na lepsze, jak zmniejszyć w nim poziom bezradności rodziców, dać im nadzieję, umiejętności do opieki nad swoimi dziećmi.

Niedożywione dzieci trafiając do naszego ośrodka poddawane są specjalnej terapii żywieniowej, która trwa 90 dni, czyli 3 miesiące. Koszt takiej terapii to 2700 zł: jeden posiłek terapeutyczny wart jest 10 zł, a dzieci powinny dostawać taką porcję minimum 3 razy dziennie.

Jak zostać „Honorowym Rodzicem“?

Zapraszamy Was do tego, byście podjęli wyzwanie uratowania jednego dziecka z choroby głodowej. By wziąć udział w akcji, wystarczy założyć na fb zbiórkę na rzecz naszej fundacji na kwotę 2700 zł – jest to koszt pełnej terapii dla jednego dziecka. Zatytułujcie ją „Honorowy Rodzic” i zachęcajcie do niewielkich wpłat swoich znajomych. W ten sposób wspólnie w pełni uratujecie dziecko wyprowadzając je z niedożywienia.

Tytuł „Honorowego Rodzica“ to powód do dumy, dlatego każdy organizator zbiórki, który uzbiera pełną kwotę, będzie mógł zawiesić swoje zdjęcie w naszej Galerii Honorowych Rodziców, która pojawi się na specjalnej stronie akcji. Honorowym Rodzicom podziękujemy również upominkami, afrykańskim rękodziełem i dyplomem.

Jak zostać „Honorowym Ratownikiem“?

Jeden miesiąc terapii to koszt 900 zł. I właśnie ten pierwszy miesiąc w walce z głodem jest kluczowy. Każdy, kto wśród swoich znajomych na facebooku założy zbiórkę na ratunek dla dziecka w pierwszych tygodniach jego walki z chorobą głodową i zachęcając do akcji swoich znajomych uzbiera pełną kwotę stanie się „Honorowym Ratownikiem“. Ratowników również uhonorujemy w specjalnym miejscu na stronie projektu. Zbiórki na 900 zł tytułujcie hasłem „Honorowy Ratownik”.

Zapraszajcie swoich przyjaciół do akcji, udostępniajcie informacje o naszej akcji, dużo o niej mówcie. Wspólnymi siłami i niewielkimi wpłatami możemy pokazać siłę. Wyrwać z cierpienia najmłodszych, którzy ratunku i opiekuńczości potrzebują najbardziej.

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->