Podaruj 1% Dobrej Fabryce

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

25.02.2021

Znamy naszych podopiecznych i wiemy czego im potrzeba. Dziś prosimy Was tylko o jedną rzecz: 1% z Waszego podatku. Dzięki niemu będziemy jeszcze skuteczniejsi w ratowaniu życia ludzi, dla których naprawdę jesteśmy ostatnią nadzieją. Dajcie się przekonać jak wiele jesteśmy w stanie zrobić RAZEM!!!

Nawet jeśli korzystacie z możliwości, jaką dają Urzędy Skarbowe, przygotowując nam gotowe już rozliczenia, warto pamiętać, że wciąż mamy wpływ na to komu przekazujemy 1%. Wystarczy po zalogowaniu się do Portalu Podatkowego w pozycji „Przekaż 1% podatku”, wybrać organizację, wyszukując nas po nazwie: Fundacja Dobra Fabryka lub wpisując nr KRS 0000519542

Wszystkie informacje i pomoc w rozliczeniu 1% znajdziecie też na naszej stronie!!!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023